O to tyle krzyku? Tak wygląda widżet, na który Google każe nam czekać od 6 lat

O to tyle krzyku? Tak wygląda widżet, na który Google każe nam czekać od 6 lat

Material You
Material You
Źródło zdjęć: © Google
Miron Nurski
03.08.2023 18:25

Wkrótce wszyscy użytkownicy Androida mają dostać widżet, z którego Google zdaje się być wyjątkowo dumny.

W 2017 roku smartfon Google Pixel 2 dostał nową wersję widżetu At a Glance, znanego również jako W skrócie. Wyświetla on w jednym miejscu nadchodzące wydarzenia z kalendarza oraz informacje pogodowe.

Jest to jedna z kluczowych funkcji Pixeli, bo Google do dziś eksponuje swój widżet na zdjęciach prasowych nawet najnowszych modeli. Mało tego - w domyślnym launcherze widżet jest wręcz nieusuwalny.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Użytkownicy smartfonów innych producentów muszą jednak obejść się smakiem i zadowolić starą wersją widżetu At a Glance, która jest uboższa funkcjonalnie i wygląda archaicznie. Wiadomo jednak, że Google pracuje nad nowym widżetem, który ma trafić do użytkowników nie-pixeli.

Nowy widżet At a Glance na wideo

Nowy widżet co prawda oficjalnie nie jest jeszcze dostępny, ale jednemu z użytkowników Twittera (to znaczy X) udało się go uruchomić i uwiecznić na filmie.

Widżet - który jest przypisany do aplikacji Google - wykorzystuje stylistykę Material You, więc można oczekiwać, że będzie wymagał do działania przynajmniej Androida 12. Choć wygląda znacznie nowocześniej od starej wersji, wizualnie różni się od widżetu z Pixeli. W mojej ocenie na plus, choć to oczywiście kwestia gustu.

Pixel 7
Pixel 7© Google

Na razie nie wiadomo, kiedy nowe At a Glance trafi do wszystkich użytkowników Androida. Ani tym bardziej dlaczego Google od 6 lat trzyma ten jeden konkretny widżet we własnym ekosystemie.

Miron Nurski, redaktor prowadzący Komórkomanii

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (2)