Obama reklamuje Galaxy Note'a 3, czyli kolejne selfie z Samsungiem w tle

Obama reklamuje Galaxy Note'a 3, czyli kolejne selfie z Samsungiem w tle
04.04.2014 13:04
Obama reklamuje Galaxy Note'a 3, czyli kolejne selfie z Samsungiem w tle
Źródło zdjęć: © Źródła wykorzystanych zdjęć: newsone.com | statejournal.com

W tym roku do listy swoich sukcesów Samsung dopisał już zrobione podczas oscarowej gali selfie, które przejdzie do historii. Koreańczycy starają się jednak ustawić poprzeczkę jeszcze wyżej. Zaangażowali w swoją kampanię Baracka Obamę.

Fotka wykonana Galaxy Note'em 3 przez Ellen Degeneres podczas 86. ceremonii wręczenia Oscarów na samym tylko Twitterze została udostępniona niemal 3,5 miliona razy i została tym samym najpopularniejszym selfie świata. Nic więc dziwnego, że producent taki rodzaj marketingu wirusowego uznał za wyjątkowo skuteczny i spróbował powtórzyć swój wyczyn.

David Ortiz to znany amerykański baseballista grający w zespole Boston Red Sox. Ostatnio spotkał się on z prezydentem USA, a podczas spotkania nie omieszkał strzelić sobie z nim "spontanicznej" sweet foci, którą następnie wrzucił na Twittera.

Co to za gościu koło Davida Ortiza?
Źródło zdjęć: © twitter.com
Co to za gościu koło Davida Ortiza?

Szybko się okazało, że zdjęcie wcale takie spontaniczne nie było i że cała akcja została zaaranżowana przez Samsunga. Dzień wcześniej Ortiz został ambasadorem marki i dostał w prezencie Galaxy Note'a 3 z przyspieszonym szkoleniem z zakresu selfie w pakiecie. Koreańczykom pozostało już tylko zadbać o to, by świat obiegło drugie zdjęcie ujawniające kulisy prezydenckiego selfie.

Takie tam z zaskoczenia
Źródło zdjęć: © twitter.com
Takie tam z zaskoczenia

Oświadczenie w tej sprawie wydał już oczywiście Biały Dom:

Jay Carney, sekretarz prasowy Białego Domu:

Sprzeciwiamy się próbom wykorzystania wizerunku prezydenta do celów marketingowych. Sprzeciwiamy się również w tym przypadku.

Ciekaw jestem, jakie akcje przygotują dla nas jeszcze marketingowcy Samsunga. Selfie z laureatami Nagrody Nobla? Spontaniczna sweet focia z Władimirem Putinem? A może grupowe zdjęcie z królową Elżbietą II, papieżem Franciszkiem, Dalajlamą XIV i Chuckiem Norrisem?

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)