Obłędnie zakrzywiony ekran motoroli edge to dużo więcej niż gadżet. To mnóstwo przydatnych funkcji

Obłędnie zakrzywiony ekran motoroli edge to dużo więcej niż gadżet. To mnóstwo przydatnych funkcji24.06.2020 13:51
Obłędnie zakrzywiony ekran motoroli edge to dużo więcej niż gadżet. To mnóstwo przydatnych funkcji
Magdalena Białousz

W sprzedaży pojawił się właśnie najnowszy flagowiec Motoroli. Motorola edge porywa designem ekranu zachodzącego na krawędzie pod kątem 90 stopni, ale kryje w sobie jeszcze kilka powodów do zachwytów – wygląd to tylko jeden z nich. Zakrzywiony wyświetlacz ma kilka przydatnych i wygodnych funkcji, których nie sposób znaleźć w innych smartfonach.

Widowiskowe wyświetlanie

To, co pierwsze rzuca się w oczy, to wyświetlanie obrazu, który sprawia wrażenie, jakby nigdy się nie kończył. Niezależnie od tego czy akurat oglądasz film, zdjęcia czy grasz obraz zawija się razem z krawędziami, dając niesamowity efekt. Jakość obraz zawdzięcza OLED-owemu wyświetlaczowi o kinowych proporcjach 21:9, rozdzielczości fullHD+ i certyfikacji dla HDR10. To niezwykle piękny i ostry obraz, który nie jest zakłócony irytującym notchem – „dziurka” aparatu przedniego jest subtelna i niemal niezauważalna w codziennym użytkowaniu.

412216028928672300
412216028928737836

Płynna gra pod totalną kontrolą dzięki triggerom na krawędzi ekran

Tego rozwiązania posiadaczom motoroli edge pozazdrości niejeden gracz. Umieszczone na krawędziach wirtualne przyciski dają możliwość wykonywania dodatkowych akcji bez gubienia się palcami na ekranie. Nie trzeba więc kupować kolejnej konsoli, by wygodnie grać w podróży. Kolejną funkcjonalnością, która ucieszy graczy jest możliwość ustawienia kontrolerów zarówno na płaszczyźnie ekranu, jak i na jego krawędzi w miejscu wygodnym dla danej osoby, tak by można było wygodnie ułożyć dłonie.

412216028928868908

Wisienką na torcie dla gamerów będą częstotliwość odświeżania ekranu 90 Hz zapewniająca wyjątkową płynność obrazu oraz możliwość wycieszenia wszelkich powiadomień, by nie wyskakiwały i nie rozpraszały podczas rozgrywki.

412216028928999980

Zaawansowane nawigowanie po smartfonie i skrytka na aplikacje

Projektanci motoroli edge dołożyli wszelkich starań, by zagięty ekran był maksymalnie użyteczny także w codziennym użytkowaniu. Dlatego krawędź zyskała sporo dodatkowych funkcji. Można między innymi ustawić na niej przycisk, którego podwójne dotknięcie spowoduje wyłączenie i włączenie podświetlania krawędzi – np. w sytuacji, gdy deweloper aplikacji nie uwzględnił możliwości wyświetlania na zagięciu. Przesunięcie palcem po przycisku pozwoli na szybkie wysunięcie panelu ustawień, ale także na otwarcie dodatkowej skrytki na ulubione aplikacje.

412216028929131052

Motorola edge to piękny smartfon

Nie bez powodu smartfon otrzymał nagrodę w najsłynniejszym na świecie konkursie wzorniczym - Red Dot Design. Zamiast zwykłej diody powiadomień motorola edge efektownie podświetla krawędzie, gdy otrzymamy wiadomość, a gdy podłączymy ładowarkę, krawędzie zaświecą na takiej długości, która będzie odpowiadać stopniowi naładowania urządzenia. Z kolei zatopiony w ekranie czytnik linii papilarnych otrzymał kilka animacji, które możemy dostosować do swoich upodobań. Z jednej strony to drobne smaczki, ale z drugiej to właśnie takie rzeczy sprawiają, że telefon staje się czymś więcej niż gadżetem – czymś wyjątkowym. Ach… i taka drobnostka dla tych, którzy wymagają od telefonów maksymalnej praktyczności – z motoroli edge można zrobić, np… linijkę.

412216028929262124

Obsługująca łączność 5G motorola edge jest już dostępna w ofertach partnerów i w sprzedaży detalicznej. Sugerowana cena tego niezwykłego urządzenia to 2999 zł.

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)