Od operatorów dla powodzian - ulgi i oferty specjalne

Od operatorów dla powodzian - ulgi i oferty specjalne
Kira Czarczyńska

16.06.2010 10:00, aktual.: 16.06.2010 12:00

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Powódź wielu osobom zniszczyła domy, samochody, meble, podstawowe przedmioty codziennego użytku. Mają więc teraz znacznie większe problemy, niż martwienie się o rachunki za telefon czy Internet.

Sieci komórkowe najwyraźniej to rozumieją, postanowiły bowiem, że pomogą powodzianom i pozwolą im zmienić formę umowy czy zawiesić usługi, które chwilowo nie są im potrzebne.

Sieci komórkowe najwyraźniej to rozumieją, postanowiły bowiem, że pomogą powodzianom i pozwolą im zmienić formę umowy czy zawiesić usługi, które chwilowo nie są im potrzebne.

Sieć Orange i Telekomunikacja Polska

Od kilku już dni klienci sieci Orange i TP informowani są o tym, że dla poszkodowanych w powodzi przewidziano pewne ulgi:

  • wydłużenie czasu na zapłatę rachunków
  • rozłożenie płatności na raty
  • czasowe zawieszenie usług mobilnych
  • bezpłatna zmiana planu taryfowego na niższy
  • bezpłatne przejście z oferty abonamentowej na propozycję MIX

Warunkiem uzyskania tego rodzaju specjalnych ułatwień jest przedstawienie, w dowolnym salonie, zaświadczenia z urzędu gminy lub innych uprawnionych organów, potwierdzające poniesienie strat w powodzi.

Era za darmo wymienia karty

Osoby z terenów objętych powodzią mogą liczyć w Erze na pomoc w uzyskaniu nowej karty SIM, jeśli dotychczas używana uległa zniszczeniu. Bezpłatna wymiana jest możliwa:

  • na podstawie kodu pocztowego miejsca zamieszkania i zaświadczenia z Urzędu Gminy potwierdzającego pochodzenie z terenu objętego powodzią
  • na podstawie samego tylko zaświadczenia z Urzędu Gminy, jeśli klient nie posiada dowodu osobistego lub innego dokumentu stwierdzającego tożsamość (zweryfikowany zostanie wówczas, wyjątkowo, na podstawie danych z systemu operatora)

Nawet więc powodzianie, którzy stracili dokumenty, mogą w drodze wyjątku liczyć na odstąpienie operatora od swoich praw i odzyskać możliwość korzystania z jego usług bez ponoszenia kosztów wymiany karty.

Play pomaga zwierzakom

Może to nie do końca czysty odruch serca, bo trochę też trzeba zatrzeć niemiłe wrażenie po pewnej reklamie - ale sieć Play rzetelnie wywiązuje się z obietnic.

Zwierzaki ze schronisk na terenach dotkniętych powodzią dostają całe tony karmy, dzięki której ich nie do końca przyjemna codzienność poprawi się o pełną miskę.

Można w tym pomóc, dołączając się do profilu sieci w serwisie Facebook - FaceThePlay.

Ministerstwo Finansów też się dokłada

No, może nie bezpośrednio, ale rezygnując z odprowadzenia do budżetu państwa podatku VAT od SMS-ów charytatywnych wysyłanych na rzecz powodzian. Organizacje pozarządowe prowadzące takie akcje powinny, po uzyskaniu pozwolenia MSWiA na zbiórkę publiczną, przekazać do Ministerstwa Finansów do 31 lipca informację o wysokości zgromadzonych i przekazanych przez operatorów środków.

Minister Finansów przekaże środki w wysokości odpowiadającej pobranemu podatkowi VAT na cele związane z usuwaniem szkód po powodzi.

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)