Nowość w T-Mobile. Zakupy w App Storze dopiszesz do rachunku

Nowość w T‑Mobile. Zakupy w App Storze dopiszesz do rachunku

Nowość w T-Mobile. Zakupy w App Storze dopiszesz do rachunku
Marcin Watemborski
04.12.2020 11:50, aktualizacja: 04.12.2020 15:52

Współcześnie coraz więcej osób korzysta z aplikacji na urządzenia Apple oraz usług firmy. Dotychczas w T-Mobile można było za nie płacić tylko bezpośrednio, lecz od teraz się to zmieni. Wszyscy korzystający z ofert Apple'a będą mogli dodać płatność za usługi do rachunku za telefon.

Jeśli używacie iPhone'ów, iPadów i usług pokroju Apple TV+ czy iCloud zapewne korzystacie z płatności w aplikacjach, dodając swoją kartę. W przypadku większości operatorów można dodać te koszty do miesięcznego rachunku za telefon. Do grona tych usługodawców właśnie dołączyło T-Mobile, co sprawia, że jedynym zwlekającym z taką opcją pozostaje Plus.

Zasada działania płatności jest bardzo prosta. Po to, by płacić za usługi i aplikacje na urządzenia Apple, należy aktywować usługę "carrier billing". Po to, by to zrobić wystarczy wejść w ustawienia konta na App Store lub innych aplikacjach, jak iCloud, Apple Music, Apple Books czy Apple TV i jako metodę płatności wybrać ”telefon komórkowy”.

Obraz

W ten sposób unikniemy dodawania do urządzenia danych naszej karty, a wszystkie płatności trafią na rachunek za telefon lub zostaną potrącone z przedpłaconego konta. Jest do tego potrzebne Apple ID, które zapewne posiada każdy, kto korzysta z urządzeń z nadgryzionym jabłkiem.

T-Mobile informuje, że wspomniany sposób płatności zostanie automatycznie skonfigurowany z usługą operatora, więc nie trzeba martwić się o dodatkowe grzebanie w ustawieniach, miliony telefonów ani zgody. Ta metoda wydaje się być wygodniejsza i szybsza niż dodawanie karty, jak również bezpieczniejsza.

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)