Od zera do setki w 30 sekund? Dla baterii w twoim telefonie to byłby bardzo przyzwoity wynik.

Od zera do setki w 30 sekund? Dla baterii w twoim telefonie to byłby bardzo przyzwoity wynik.
Źródło zdjęć: © StoreDot Youtube
Marek Pruski

11.12.2014 23:17, aktual.: 12.12.2014 00:31

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Szykuje się rewolucja na rynku ładowarek do smartfonów. Izraelska firma chce położyć kres długim godzinom spędzonym z ładowarką podpiętą do smartfona.

Firma StoreDot z siedzibą w Tel-Awiwie zaprezentowała prototyp ładowarki, która w parze ze specjalną baterią potrafi po 30 sekundach dostarczyć naszemu smartfonowi energii na cały dzień. Może brzmi to trochę jak reklama ciastek zbożowych, ale prototyp działa i obecnie jest w fazie testów.

Sama bateria łączy w sobie 2 cechy- bardzo dużą przyswajalność energii przyspieszającą proces ładowania oraz efektywne jej zachowanie wydłużające czas pracy telefonu.

Technologia jest dosyć nowatorska, a prace nad nią sfinansował między innymi rosyjski miliarder który jest m. in. właścicielem klubu piłkarskiego Chelsea Londyn - Roman Abramowicz. Inwestycja ma zwrócić się dość szybko, głównie ze względu na zapotrzebowanie rynku – tak przynajmniej twierdzi Doron Myersdorf, założyciel i szef firmy StoreDots.

Smartfonów do końca tego roku ma być już 1.75 miliarda, a tendencja jest rosnąca. W przyszłości da to więc ogromy, wręcz rynek zbytu dla tak nowatorskiego produktu. Co więcej - firma chce pójść o krok dalej i zastosować tę technologię również w samochodach zasilanych energią elektryczną.

Cena? Szybko ładujący się smartfon ma kosztować w granicach od 100$ do 150$ więcej od obecnych modeli, a wytrzymałość baterii ma wynieść 1500 cykli, co daje ok. 3 lat użyteczności produktu.

Twórcy twierdzą, że w 2016 roku pojawi się możliwość wprowadzenia na rynek komercyjnego produktu. Jak na razie prototyp jest zbyt duży, aby był w pełni funkcjonalny. Trzeba jednak przyznać, że pomysł ma potencjał, a na takie rozwiązania z pewnością czeka wielu z nas.

Poniższy film prezentuje działanie urządzenia.

Charging Smartphone in 30S: StoreDot Flash-Battery Demo

Źródło: Reuters

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)