Odblokowanie iOS 4.2.1 dzięki Greenpois0n RC5 – poradnik

Odblokowanie iOS 4.2.1 dzięki Greenpois0n RC5 – poradnik
Krystian Bezdzietny

06.02.2011 14:47, aktual.: 06.02.2011 15:47

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Dzięki temu, że grupa Chronic Dev Team udostępniła Greenpois0n RC5 dla Windows, dziś niemal każdy użytkownik iOS może trwale odblokować oprogramowanie iOS 4.2.1 w swoim iPhonie, iPodzie touch czy iPadzie. Jeśli ktoś jeszcze nie odblokował swojego urządzenia, to zapraszamy do poradnika, który wyjaśni krok po kroku, jak odblokować iOS 4.2.1 z wykorzystaniem Greenpois0n RC5.

Jailbreak iOS 4.2.1 dzięki Greenpois0n RC5 jest takie sam na systemach Windows oraz Mac, więc wzorując się na poniższym poradniku, swoje urządzenia będą mogli odblokować zarówno posiadacze komputerów Apple, jak i zwykłych pecetów z Windowsem.

Greenpois0n RC 5 trwale (untethered) odblokowuje następujące urządzenia z oprogramowaniem iOS 4.2.1:

  • iPod touch 2G (model MB oraz MC),
  • iPod touch 3G,
  • iPod touch 4G,
  • iPad,
  • iPhone 3GS (starszy oraz nowszy iBoot),
  • iPhone 4.

Wedle zapowiedzi deweloperów z Chronic Dev Team, kolejna wersja Greenpois0n - RC 6 - będzie wspierać również AppleTV 2G.

Uwaga! Użytkownicy, którzy dotychczas korzystali z jailbreaku tethered, mogą bezproblemowo przejść do odblokowywania oprogramowania - nic tutaj nie stoi na przeszkodzie. Jednak jeśli ktoś wcześniej korzystał z jailbreaku untethered, powinien na nowo wgrać oprogramowanie, które chce odblokować, aby było ono "czyste".

Ponadto jeśli posiadany iPhone ma blokadę simlock, należy wstrzymać się z aktualizacją oprogramowania, ponieważ jej wykonanie tożsame jest z aktualizacją modemu, co powoduje ponowne nałożenie blokady simlock, a póki co nie wiadomo, kiedy hakerzy odblokują najnowsze modemy iPhone'ów.

Poradnik:

  • przytrzymaj przycisk Power przez 2 sekundy,
  • przytrzymaj symultanicznie przycisk Power oraz Home przez 10 sekund.
  • zwolnij przycisk Power (wciąż trzymając Home) i poczekaj 15 sekund, aż system nie wyda odpowiedniego dźwięku, świadczącego o podłączeniu nowego urządzenia.

[*]Gdy proces odblokowywania przez Greenpois0n dobiegnie końca (maksymalnie 2 minuty), a urządzenie zostanie ponownie uruchomione, na pulpicie pojawi się ikona o nazwie Loader, którą musisz uruchomić.

[*]Naciśnij na ikonie Cydii, aby pobrać i zainstalować ten program.

[*]Gdy instalacja dobiegnie końca, możesz wyjść z aplikacji, a następnie ją usunąć, po czym pozostaje ci cieszyć się w pełni odblokowanym urządzeniem z iOS 4.2.1.

[/olist]

Jednak jeśli komuś powyższy proces wydaje się zbyt skomplikowany, poniżej zamieszczamy polski wideoporadnik od kolegów z borsukTV, dzięki któremu zobaczycie, jak sprawnie odblokować iOS 4.2.1 na systemach Mac:

Jak wykonać trwały (untethered) Jailbreak iOS 4.2.1 za pomocą greenpois0n RC5

Greenpois0n dodaje również do oprogramowania możliwość korzystania z ruchomych animacji podczas uruchamiania urządzenia. Domyślnie, po wykonaniu jailbreaku z wykorzystaniem GP, na ekranie iPhone'a, będzie pojawiać się logo tego programu. Oczywiście nie każdemu musi się ono podobać, więc niektórzy pewnie zechcą je usunąć i zamienić na fabryczne logo Apple. Dlatego też w ciągu kilku najbliższych dni zamieścimy na SIMblogu poradnik, jak szybko pozbyć się tego irytującego logo i wrócić do kultowego "jabłuszka".

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)