Odblokujesz telefon szybciej i wygodniej. Qualcomm odświeżył swój czytnik linii papilarnych

Odblokujesz telefon szybciej i wygodniej. Qualcomm odświeżył swój czytnik linii papilarnych
Miron Nurski

12.01.2021 14:05, aktual.: 06.03.2024 22:10

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Oto Qualcomm 3D Sonic Sensor Gen 2.

Ultradźwiękowy czytnik linii papilarnych Qualcomma, który można zintegrować z wyświetlaczami, trafił już na rynek za sprawą modeli Galaxy S10, Note 10, S20 oraz Note 20. Po dwóch latach producent wypuścił drugą generację swojego skanera.

Qualcomm 3D Sonic Sensor Gen 2 wnosi 4 kluczowe usprawnienia

Po pierwsze - większa powierzchnia skanowania. Pierwszy czytnik miał powierzchnię 4 x 9 mm, a w przypadku nowego jest to 8 x 8 mm. Ponad 77-procentowy wzrost powierzchni z 36 do 64 mm sprawia, że wzrośnie obszar ekranu, do którego można przyłożyć palec.

Po drugie - wyższy stopień bezpieczeństwa. Zwiększony obszar skanowania przekłada się na analogiczny wzrost ilości rejestrowanych po przyłożeniu palca danych.

Obraz

Po trzecie - wyższa szybkość działania. Mimo większej ilości rejestrowanych danych, te mają być przetwarzane szybciej. Qualcomm deklaruje 50-procentowy wzrost szybkości skanowania.

Po czwarte - kompatybilność ze składanymi ekranami. Grubość czytnika Qualcomm 3D Sonic Sensor Gen 2 została zredukowana do raptem 0,2 mm, co ma umożliwić stosowanie go w nietypowych konstrukcjach. W tym składanych.

Pierwszym smartfonem z czytnikiem Qualcomm 3D Sonic Sensor Gen 2 najpewniej będzie Samsung Galaxy S21

Qualcomm oficjalnie informuje jedynie, że pierwsze smartfony z nowym czytnikiem pojawią się na początku 202 roku. Już wcześniej mówiło się jednak, że Galaxy S21 ma dostać skaner nowej generacji. Jego prezentacja tuż przed premierą nowego flagowca pokrywa się z tymi doniesieniami.

Przypominam, że Samsung Galaxy S21 ujrzy światło dzienne już 14 stycznia.

Zobacz także:

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (2)