Odjechane ekrany blokady w Windows Phone'ach już wkrótce

Odjechane ekrany blokady w Windows Phone'ach już wkrótce

Dynamiczne ekrany blokady w Windows Phone 8
Dynamiczne ekrany blokady w Windows Phone 8
Źródło zdjęć: © pocketnow
Mateusz Żołyniak
21.07.2014 12:30, aktualizacja: 22.07.2014 08:30

Dynamiczny ekran blokady nie jest najważniejszą funkcja nowych mobilnych okienek, ale z pewnością należy do tych najfajniejszych. Cieszy mnie więc, że wkrótce będzie można z niego korzystać.

Dynamic Lockscreen prezentowany był podczas konferencji Build 2014 wraz z innymi funkcjami Windows Phone'a w wersji 8.1. Niemniej jednak, nie trafił on do finalnego oprogramowania, które dostępne jest na nowych Lumiach lub udostępnianie jest w formie aktualizacji dla starszych komórek. Wkrótce ma się to jednak zmienić.

Joe Belfiore na swoim koncie na Twitterze poinformował, że nowa aplikacja ekranu blokady niebawem zostanie udostępniona deweloperom. Zespół Microsoftu obecnie poprawia ostatnie błędy, więc już w przyszłym tygodniu program może zawitać w sklepie Windows Phone. Dynamic Lockscreen początkowo będzie dostępny w wersji beta, która dostępna będzie dla smartfonów z 1 GB pamięci. Dodatkowym ograniczeniem ma być współpraca z systemami w angielskiej wersji językowej, ale dla większości użytkowników nie powinien być to żaden problem.

Obraz
© gsmarena

Dziwić może, że nowe API dla ekranu blokady będą udostępniane osobno (nie są od razu częścią systemu). Moim zdaniem to jednak dobre rozwiązanie - głupio byłoby, gdyby wprowadzanie Windows Phone 8.1 było opóźnione przez wolniejsze prace nad nowym lockscreenem. Ważne jest to, że funkcja wkrótce trafi w ręce deweloperów, a pierwsi zainteresowani będą mogli ją testować. Są ograniczenia, ale nie zdziwię się, gdy finalnie dynamiczne ekrany blokady będą dostępne dla wszystkich użytkowników Windows Phone'ów (z systemem w wersji 8.1).

Poprzednie wydanie mobilnych okienek nie oferowały wielu możliwości personalizacji wyglądu systemu, ale powoli zaczęło się to zmieniać. W najnowszym wydaniu są już tapety na ekranie głównym i możliwość korzystania z małych kafelków na każdym Windows Phone'ie, a wkrótce dojdą także nowe ekrany blokady. Nic tylko się cieszyć, bo możliwości personalizacji nigdy za mało.

PS. Poniżej możecie zobaczyć jak na żywo prezentuje się przykładowy Dynamic Lockscreen (jakość nagrania nie jest niestety najwyższa).

First glimpse of the new Dynamic Lockscreen on Windows Phone Blue | Winphone 8.1

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)