Odkryj inne oblicze historii z nowym magazynem na iPada lub iPhone’a

Odkryj inne oblicze historii z nowym magazynem na iPada lub iPhone’a
Zbyszek Kowal

08.02.2012 08:13, aktual.: 08.02.2012 09:13

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

W sklepie z aplikacjami Apple’a pojawiła się bardzo ciekawa pozycja dla miłośników historii, którzy lubią odkrywać nieprezentowane szerszej publiczności fakty. Wystarczy mieć iPada lub iPhone’a i kilka chwil wolnego czasu.

Konkretnie rzecz ujmując, chodzi o aplikację Inne Oblicza Historii Magazyn, która prezentuje cztery przykładowe artykuły z papierowej wersji tego czasopisma. Według słów producenta aplikacji jest to pierwszy polski magazyn historyczny wydawany w takiej formie. Poniżej wklejam część opisu z App Store.

Oddajemy w Państwa ręce magazyn "Inne Oblicza Historii", mając jednocześnie nadzieję, że stanie się dla Państwa źródłem prawdy historycznej.

Nasz magazyn jest pismem całkowicie bezstronnym i nie ulega jakimkolwiek wpływom politycznym.

Historia naszych dziejów pełna jest bohaterów, którzy stali się mordercami, i morderców, którzy stali się bohaterami. Człowiek, w obliczu tych nieoczekiwanych zwrotów, staje zagubiony i zadaje sobie pytania: Komu wierzyć? Gdzie jest prawda?

Postaramy się pomóc w znalezieniu odpowiedzi na te pytania. Zapoznamy naszych czytelników z faktami pomijanymi i przemilczanymi przez lata, ze zdarzeniami często przedstawianymi jednostronnie i nieobiektywnie. Na ocenę wydarzeń historycznych mają wpływ uwarunkowania społeczne oraz kulturowe, dlatego też do wypowiedzi na poruszane przez nas tematy zaprosimy Niemców, Rosjan, Słowaków czy Ukraińców. Zobaczymy, jak wygląda ich punkt widzenia. Przekonamy się, jak wielki wpływ na życie różnych narodów miała polityka i ideologia. Pragniemy, aby nasz magazyn stał się narzędziem poznania prawdy i służył wzajemnemu zrozumieniu.

Aplikację demo można pobrać za darmo z App Store. Jeżeli macie chwilkę czasu, polecamy pobrać to wydanie na Wasze urządzenia. Komentarze pod wpisem są do Waszej dyspozycji. Pracownicy magazynu czytają Applemanię, więc Wasze uwagi są bardzo mile widziane.

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)