Odświeżony Nexus 7 z ekranem Full HD. Jednak doczekamy się pięciu Nexusów różnych producentów?

Asus Nexus 7
Asus Nexus 7
Miron Nurski

30.01.2013 09:00, aktual.: 30.01.2013 10:00

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Jakiś czas temu pojawiły się informacje o nadchodzących nowych członkach rodziny Nexus, wśród których znalazł się m.in. 7,7-calowy tablet. Mogłoby się wydawać, że będzie on następcą Nexusa 7, ale wygląda na to, że dołączy do osobnej serii tabletów.

Jakiś czas temu pojawiły się informacje o nadchodzących nowych członkach rodziny Nexus, wśród których znalazł się m.in. 7,7-calowy tablet. Mogłoby się wydawać, że będzie on następcą Nexusa 7, ale wygląda na to, że dołączy do osobnej serii tabletów.

Serwis DigiTimes podaje, że w ciągu najbliższych kilku miesięcy na rynku pojawi się Nexus 7 wyposażony w ekran Full HD. Miałby on mieć takie same ceny jak poprzednik, czyli za wersje Wi-Fi o pojemnościach 16 i 32 GB klientom przyszłoby zapłacić odpowiednio 199 i 249 dolarów. Wersja 3G o pojemności 32 GB wyceniona zostanie prawdopodobnie na 299 dolarów. Pozostała część specyfikacji niestety nie jest jeszcze znana, ale wiemy, kto zajmie się produkcją urządzenia - będzie to ponownie firma Asus.

[solr id="komorkomania-pl-146094" excerpt="0" image="0" words="20" _url="http://komorkomania.pl/4573,transformer-book-tx300-czyli-hybryda-tabletu-i-notebooka-z-windowsem-8" _mphoto="tx300-17-with-rear-camer-ed272be.jpg"][/solr][block src="solr" position="inside"]3462[/block]

Sprawa jest o tyle interesująca, że po pojawieniu się przecieków o Nexusie 7,7, za którego produkcję odpowiadać miałoby LG, wyglądało na to, że Google postanowił odsunąć tajwańskiego producenta na bok i zacieśnić współpracę z firmą LG.

Wychodzi jednak na to, że wyszukiwarkowy gigant nie zamierza psuć dobrych relacji z żadnym ze swoich partnerów i każdemu z nich odda pod opiekę po jednej serii tabletów. Jeśli plotki się potwierdzą, to wkrótce w ofercie Google'a będziemy mogli wybierać między nowymi wersjami Nexusa 7 Asusa, Nexusa 7,7 LG i Nexusa 10 Samsunga.

Przypomina mi to plotki sprzed wielu miesięcy. Mówiono wówczas, że Google planuje wypuścić 5 Nexusów różnych producentów. Początkowo zakładano, że chodzi o smartfony, więc po premierze Nexusa 4 sprawa ucichła. Teraz jednak wszystko powoli zaczyna się układać w spójną całość.

[solr id="komorkomania-pl-146346" excerpt="0" image="0" words="20" _url="http://komorkomania.pl/4556,dostawy-ekranow-do-obecnej-generacji-ipadow-zmniejszona-nowe-ipady-w-drodze" _mphoto="ipad-146346-266x168-e3d2ac6a1180.jpg"][/solr][block src="solr" position="inside"]3463[/block]

Obecnie ze wszystkich przecieków wynika, że Google zamierza jednocześnie rozwijać trzy linie tabletów o rozmiarach 7, 7,7 i 10 cali, a za produkcję każdego z nich będzie odpowiadał inny producent. Myślę, że spokojnie można tam znaleźć dwie luki  i nie zdziwiłbym się, gdyby znaleźli się chętni do ich wypełnienia. Chyba nikt nie pogniewałby się na takie bogactwo oferty, a gigant z Mountain View łatwo zyskałby odpowiedzi na niemal wszystkie obecne i przyszłe oferty konkurentów.

Jeśli plotki się potwierdzą, to urządzenia Nexus 5, Nexus 7 oraz Nexus 7,7 zostaną oficjalnie zaprezentowane podczas konferencji Google I/O, która startuje 15 maja.

Źródło: DigiTimesPhone Arena

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)