Odtwarzanie muzyki z iPhone'a w Androidzie i nie tylko

Odtwarzanie muzyki z iPhone'a w Androidzie i nie tylko
Krystian Bezdzietny

10.08.2012 11:53, aktual.: 10.08.2012 13:53

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

AirPlay to świetne rozwiązanie opracowane przez Apple'a, umożliwiające strumieniowe odtwarzanie multimediów z urządzeń A na urządzeniach B. Z jego uroków, teoretycznie, mogą korzystać wyłącznie użytkownicy sprzętu z iOS-em oraz systemem Mac OS X, jednak programiści z XDA Developers opracowali narzędzie, dzięki któremu z siecią AirPlay można połączyć także Androida.

Instalując Android HIFI otrzymasz możliwość strumieniowego przesyłania dźwięku z nadajnika AirPlay do smartfona z Androidem. Transferować można z AppleTV, komputera Mac czy nawet iPad lub iPhone'a z odpowiednio zmodyfikowanym softem. Taka możliwość pozwoli Ci na przykład odtwarzać muzykę z iTunes'a w Androidzie, czy nawet z iPhone'a.

Aplikacja umożliwia jedynie zamianę Androida w odbiornik dźwięku - nadawanie sygnału z Androida nie jest możliwe. Aplikacja może działać w tle, umożliwia zarządzanie opóźnieniem dźwiękowym oraz automatycznie wycisza odbierany dźwięk gdy ktoś zadzwoni.

[solr id="simblog-pl-59962" excerpt="0" image="0" _url="http://simblog.pl/starcie-gigantow-porownanie-map-3d-googlea-i-applea" _mphoto="google-vs-apple-maps-3d--8cd240d.jpg"][/solr][block src="solr" position="inside"]2723[/block]

Aplikacja Android HIFI dostępna jest całkowicie bezpłatnie. Aby jednak wszystko działało jak należy, trzeba pamiętać, że zarówno urządzenie źródłowe jak i docelowe muszą być połączone z tą samą siecią WiFi. Jeżeli w dowolnym momencie zechcesz rozpocząć transmisję dźwięku do Androida, wystarczy w urządzeniu z iOS-em (lub dowolnym innym, współpracującym z AirPlay) jako urządzenie docelowe wybrać aktywnego Androida.

Źródło: Cult of Android

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)