Office dla Mac 2011 - kompletne info

Office dla Mac 2011 - kompletne info

Office 2011
Office 2011
Zbyszek Kowal
17.01.2011 18:37, aktualizacja: 17.01.2011 19:37

W styczniu 2011 roku polska społeczność użytkowników Maców zyskała nową stronę internetową, na którą powinni zajrzeć nie tylko obecni użytkownicy Office dla Mac 2011, lecz także osoby dopiero planujące rozpoczęcie przygody z najpopularniejszym oprogramowaniem biurowym.

Strona Office dla Mac – przygotowana przez zespół redakcyjny wydawnictwa iMagazine we współpracy z firmą Microsoft – zawiera kompendium wiedzy na temat nowej wersji pakietu Office dla Mac 2011, po raz pierwszy oferowanego w pełnej polskiej wersji językowej. Autorzy poświęcili wiele uwagi wszystkim aplikacjom wchodzącym w skład pakietu.

W aktualnej odsłonie Word, Excel, PowerPoint i Outlook zyskały nowe interfejsy użytkownika oraz funkcje po raz pierwszy oferowane na platformie Mac, dlatego serwis przygotowano ze szczególną pieczołowitością i dbałością, aby dotychczasowi i nowi użytkownicy z łatwością odnaleźli się w nowym świecie Office dla Mac.

Strona Office dla Mac jest kolejnym krokiem firmy Microsoft we wspieraniu lokalnej społeczności MacUserów. W listopadzie 2010 po raz pierwszy zaoferowaliśmy pakiet Office dla Mac w polskiej wersji językowej, a teraz został im udostępniony serwis internetowy, w przyjazny sposób wprowadzający użytkowników w nowe środowisko oraz pokazujący ogromne możliwości, jakie otwiera przed nimi najnowsza edycja Office dla Mac 2011 – mówi Marcin Gutkiewicz, szef produktu Office dla Mac w firmie Microsoft.
W realizacji tego ciekawego projektu skupiliśmy się nie tylko na stronie technicznej, choć należy przyznać, że Office dla Mac 2011 jest bez wątpienia najbardziej zaawansowaną technologicznie wersją tego popularnego pakietu biurowego. Zależało nam przede wszystkim na ciekawym przedstawieniu jak największej liczby funkcji i narzędzi, które docenią zarówno użytkownicy domowi, studenci i uczniowie, jak i użytkownicy biznesowi – dodaje Dominik Łada, redaktor naczelny iMagazine i współtwórca serwisu Office dla Mac.

W serwisie opisano ogólnie pakiet biurowy Office dla Mac – m.in. pierwsze kroki związane z instalacją i rejestracją w serwisie Windows Live, dzięki któremu użytkownicy zyskują m.in. możliwość wygodnej publikacji i współdzielenia z innymi użytkownikami plików „w chmurze”.

Każdy program wchodzący w skład pakietu – Word, Excel, PowerPoint i Outlook – ma swoją dedykowaną podstronę, na którą składają się: szczegółowy opis interfejsu i funkcji, napisany przystępnym językiem kurs obsługi skupiający się na realizacji najpopularniejszych zadań oraz zestawy odpowiedzi na najczęściej pojawiające się pytania.

W sumie użytkownicy serwisu mają do dyspozycji kilkadziesiąt artykułów, z których mogą korzystać i czerpać wiedzę w dowolnym miejscu i czasie. Uzupełnieniem strony jest część informacyjna, na której publikowane są m.in. wiadomości dotyczące dostępnych aktualizacji pakietu Office dla Mac.

Serwis Office dla Mac redagują znani w polskim środowisku MacUserów autorzy i blogerzy – za część poświęconą arkuszowi kalkulacyjnemu Excel odpowiada Dominik Łada, o edytorze Word pisze Przemysław Marczyński, jak tworzyć profesjonalne prezentacje w programie PowerPoint, doradza Krystian Kozerawski, a w świat poczty, kalendarzy i kontaktów w programie Outlook wprowadza Kinga Ochendowska.

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)