Office na iOS kwestią czasu. Microsoft już poszukuje deweloperów

Office na iOS kwestią czasu. Microsoft już poszukuje deweloperów

Office for iPad (fot. cultofmac)
Office for iPad (fot. cultofmac)
Kamil Bąkowski
25.07.2012 07:30, aktualizacja: 25.07.2012 09:30

Najpopularniejszy pakiet biurowy na świecie już wkrótce może pojawić się na urządzeniach z iOS. Microsoft opublikował ogłoszenie o pracę na stanowisku inżyniera ds. testów oprogramowania przeznaczonego na system iOS i Mac OS X.

Gigant z Redmond niedawno zaprezentował odświeżoną odsłonę swojego pakietu biurowego pod nazwą Office 2013. Mateusz szczegółowo opisał nowości, które zostały wprowadzone w aplikacji dostosowanej do Windowsa 8. Gigant ma w zanadrzu jeszcze inne niespodzianki.

Planuje bowiem ekspansję na kolejne platformy, w tym mobilny system iOS, o czym mówi się już od dłuższego czasu. Ba, ostatnie nieoficjalne informacje wskazywały nawet na to, że Office na systemie iOS ma zadebiutować około listopada tego roku. Nowa oferta pracy Microsoftu świadczy o tym, że plotki nie są wyssane z palca.

Firma na portalu Microsoft Careers opublikowała ogłoszenie o pracę dla "Software Development Engineer in Test, Outlook" (w wolnym tłumaczeniu "inżynier ds. testów oprogramowania Outlook"). Znajduje się w nim informacja:

Twoim zadaniem będzie ścisła współpraca z zespołem ds. oprogramowania Outlook w zakresie wyglądu, implementacji i testowania nowych funkcji, które mają pojawić się na platformie Mac OS X oraz iOS.

Microsoft poszukuje też pracownika, który będzie odpowiedzialny za rozwój PowerPointa na systemach Apple'a. Oferta pracy nie potwierdza jednoznacznie, że Office zadebiutuje na iPhone'a oraz iPada. Ale nikt w Redmond ot tak nie poszukuje przecież testerów oprogramowania na konkurencyjne Mac OS X i iOS.

Pojawienie się pakietu Office na iPhone'a i iPada - moim zdaniem - jest logicznym kolejnym krokiem Microsoftu, który pozwoliłby na dotarcie do nowych odbiorców. Ciekawi mnie, jak zostanie przygotowany pakiet i czy będzie wzorowany na nowym Office 2013, zarówno w zakresie interfejsu, jak i obsługi dotykiem.

Źródło: 9to5macmicrosoft

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)