Office na iPhone'a już do pobrania. Jest tylko jedno "ale"

Office na iPhone'a już do pobrania. Jest tylko jedno "ale"

Office 365 dla iPhone'a
Office 365 dla iPhone'a
Miron Nurski
14.06.2013 12:00, aktualizacja: 14.06.2013 14:00

Po wielu miesiącach (a nawet latach) plotek, spekulacji i przecieków Microsoft udostępnił mobilną wersję pakietu biurowego Office użytkownikom urządzeń z platformą iOS. Choć na razie nie wszystkim.

Dostęp do usługi jest na razie ograniczony regionalnie - aplikacja znajduje się wyłącznie w amerykańskim App Storze. Niemniej jednak już teraz wspiera ona 26 języków, wśród których jest również polski, więc Office Mobile powinien już wkrótce zawitać także do naszego kraju.

Ograniczona jest także liczba obsługiwanych urządzeń. Na liście figurują:

  • iPhone 4
  • iPhone 4S
  • iPhone 5
  • iPod Touch (piąta generacja)
  • iPad (trzecia generacja)
  • iPad (czwarta generacja)
  • iPad mini

Mimo że mobilna wersja pakietu biurowego dostępna jest na trzy iPady, została napisana z myślą o iPhone'ach, więc na ekranie tabletu nie wygląda zbyt dobrze - jest po prostu rozciągnięta na duży ekran. Kiedy pojawi się wersja przeznaczona stricte na iPady, tego na razie nie wiadomo.

[solr id="komorkomania-pl-164806" excerpt="0" image="0" words="20" _url="http://komorkomania.pl/3567,iphone-z-57-calowym-ekranem-i-budzetowiec-w-kilku-kolorach-juz-w-przyszlym-roku" _mphoto="kolorowy-iphone-koncept--b871049.jpg"][/solr][block src="solr" position="inside"]3923[/block]

Program można pobrać za darmo, jednak jak sugeruje jego pełna nazwa (Office Mobile for Office 365 subscribers), mogą z niego korzystać wyłącznie subskrybenci płatnej usługi Office 365.

Office Mobile pozwala na przeglądanie, tworzenie, edytowanie i zapisywanie dokumentów w chmurze za pomocą takich narzędzi jak Word, Excel oraz Power Point. W Power Poincie można jednak tylko oglądać prezentacje, nie da się ich tworzyć z poziomu telefonu. Poza tym program automatycznie importuje wszystkie dokumenty użytkownika, które zostały zapisane w usłudze SkyDrive.

Cieszy to, że mobilna wersja Office'a w końcu została udostępniona, ale mimo wszystko Microsoft najwidoczniej przespał rewolucję mobilnych pakietów biurowych. Pamiętajmy, że przecieki na temat wersji dla iPhone'a pojawiały się już w 2008, więc na dedykowaną aplikację użytkownicy iTelefonów czekali naprawdę długo. Nie wspominając już o tym, że od tamtego czasu wiele się zmieniło: na rynku pojawiły się iPady oraz multum urządzeń z Androidem, które zostały przez Microsoft pominięte. Apple ma ponadto swój zintegrowany z iCloudem pakiet Pages, a wyszukiwarkowy koncern udostępnia multiplatformową usługę Google Drive, z której można korzystać na wielu urządzeniach bezpłatnie.

[solr id="komorkomania-pl-161757" excerpt="0" image="0" words="20" _url="http://komorkomania.pl/3592,okiem-redakcji-ios7-jak-reload-metalliki" _mphoto="metallios-161757-168x168-7d9bef2.jpg"][/solr][block src="solr" position="inside"]3924[/block]

Mimo wszystko Office wciąż jest bardzo silną marką, więc niewykluczone, że w przyszłości - gdy jego mobilna usługa zostanie pozbawiona ograniczeń - Microsoftowi uda się przekuć tę zaletę w sukces.

Jeśli macie konto w amerykańskim App Store, aplikację Office Mobile for Office 365 subscribers możecie pobrać stąd.

Źródło: iTunesThe VergePhone Arena

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)