Oficjalna aplikacja Kalendarz Google dla Androida

Oficjalna aplikacja Kalendarz Google dla Androida

Google Calendar (fot. google)
Google Calendar (fot. google)
Krystian Bezdzietny
18.10.2012 15:00, aktualizacja: 18.10.2012 17:00

Kalendarz Google to domyślna aplikacja systemu Google'a, którą producenci często zastępują własnymi rozwiązaniami. Program kilkanaście godzin temu wylądował w niezmodyfikowanej postaci w Google Play. Mogą z niego korzystać już nie tylko użytkownicy smartfonów z linii Nexus.

HTC, Samsung, Sony, a nawet LG wykorzystują własne kalendarze. Niektóre, jak ten HTC czy Terminarz S, sprzężone są z nakładkami producentów i oferują sporo ciekawych funkcji. Gigant z Mountain View postanowił jednak dać użytkownikom możliwość korzystania ze standardowego Google Calendar, który ma zapewniać najlepszą integrację z usługą sieciową o tej samej nazwie.

Program dostępny na pokładach Nexusów pozwala na zarządzanie wydarzeniami czy przełączanie między różnymi kalendarzami. Pojawiły się takie smaczki, jak szybkie usypianie wydarzeń za pomocą paska powiadomień, ukrywanie odrzuconych zaproszeń do wydarzeń, wyświetlanie numerów tygodni czy opcja określająca dzień rozpoczynający tydzień.

Nie zapomniano również o wiadomościach ekspresowych, wysyłanych do uczestników kalendarzowych wydarzeń, np. informujących o naszym potencjalnym spóźnieniu.

[solr id="komorkomania-pl-132768" excerpt="0" image="0" words="20" _url="http://komorkomania.pl/5222,google-zaprasza-na-konferencje-co-pokaze-gigant-ankieta-i-konkurs" _mphoto="nowy-android-z-serii-nex-323d129.jpg"][/solr][block src="solr" position="inside"]2837[/block]

Aplikacja Kalendarz Google'a do poprawnego funkcjonowania wymaga Androida w wersji przynajmniej 4.0.3 i dostępna jest za darmo w Google Play. Jeśli ktoś korzysta z telefonu HTC, to używając Kalendarza Google, może napotkać drobne problemy, które szczegółowo zostały przedstawione w sklepie Google'a (wynikają one z głębokiej integracji nakładki Sense w system Android).

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)