"Oficjalna" aplikacja Siri for Android dostępna w Markecie

"Oficjalna" aplikacja Siri for Android dostępna w Markecie

"Oficjalna" aplikacja Siri for Android dostępna w Markecie
Krystian Bezdzietny
31.12.2011 09:00, aktualizacja: 31.12.2011 10:00

Gdy Apple zaprezentował iPhone'a 4S wyposażonego w funkcję Siri, na rynku powstało niemałe poruszenie z tego powodu. Użytkownicy starszych iPhone'ów zaczęli z niecierpliwością wyczekiwać portu tej usługi dla ich urządzeń, a deweloperzy platform konkurencyjnych, na przykład Androida, rozpoczęli świetną zabawę, jaką jest tworzenie kolejnych imitacji apple'owskiej Siri. Dziś poznacie przykład jednej z nich - Siri for Android.

Z pozoru wszystko wygląda ładnie i przyzwoicie, dopóki użytkownik nie uruchomi aplikacji po raz pierwszy lub nie wczyta się w jej opis w Markecie. Poniżej jego fragment:

Siri teraz dla Twojego urządzenia z Androidem!

Ta aplikacja jest ikoną Siri, która uruchamia aplikację Google Voice Actions.

W Markecie można znaleźć mnóstwo imitacji Siri lub aplikacji, które umożliwiają głosowe sterowanie urządzeniem. Jednak nie ma co się łudzić, że Siri kiedykolwiek pojawi się dla telefonów z Androidem. Na razie użytkownicy tej platformy jako najlepszą alternatywę usługi mają Google Voice. Jeszcze dużo wody w Wiśle upłynie, nim Google zaprezntuje coś na kształt sztucznej inteligencji Apple'a, a imitacje typu Siri for Android wyłącznie pokazują, co dzieje się w Markecie. Przynajmniej deweloper w opisie napisał prawdę.

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)