Oficjalna aplikacja Wikipedia dla Androida

Oficjalna aplikacja Wikipedia dla Androida

Oficjalna aplikacja Wikipedia dla Androida
Krystian Bezdzietny
19.01.2012 09:31, aktualizacja: 19.01.2012 10:31

Chwilę po tym, jak Wikipedia zakończyła swój strajk przeciwko projektom SOPA i PIPA, w Android Markecie pojawił się oficjalny klient najpopularniejszej encyklopedii na świecie. Co takiego umożliwia ona swoim użytkownikom?

Aplikacja oferuje szereg interesujących funkcji, na przykład: zapisywanie artykułów, aby przeglądać je później w trybie offline; wyszukiwanie artykułów "w pobliżu", na podstawie mapy; dzielenie się wybranymi tekstami ze znajomymi z Facebooka czy Twittera; wyświetlanie artykułów w wielu językach oraz wyszukiwanie na stronie.

Najwyraźniej postanowiono, że przeglądarkowa odsłona tej charakterystycznej encyklopedii jest zbyt mało wygodna i postanowiono stworzyć specjalną aplikację. I faktycznie, używanie Wikipedii jako aplikacji jest naprawdę wygodne i przyjemne, zwłaszcza z uwagi na obecność takich funkcji jak przeglądanie offline czy szybkie przełączanie pomiędzy językami, w jakich zapisano konkretny artykuł. Ciekawe, jak długo na oficjalną aplikację Wikipedii będą musieli czekać właściciele iPhone'ów, iPodów touch oraz iPadów.

Aplikacja Wikipedia dostępna jest w Markecie całkowicie za darmo. Do poprawnego działania wymaga Androida w wersji przynajmniej 2.2 (Froyo).

Źródło: redmondpie

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)