Oficjalna polska strona BlackBerry już działa

Oficjalna polska strona BlackBerry już działa

Polska strona BlackBerry
Polska strona BlackBerry
Kira Czarczyńska
20.04.2011 21:00, aktualizacja: 20.04.2011 23:00

Trochę musieliśmy na nią poczekać, ale już jest. Oficjalna polska wersja strony producenta smartfonów BlackBerry została w końcu uruchomiona. Oczywiście, część materiałów jest po angielsku, zawsze to jednak spory postęp.

Strona ma umożliwiać obecnym i potencjalnych klientom zapoznanie się z ofertą telefonów marki BlackBerry. Dostępna jest pod adresem worldwide.blackberry.com/pl/.

Daje dostęp do podstawowych informacji na temat aparatów i reklamowych opisów, ale także całkiem przyjaźnie wykonanej specyfikacji w języku polskim.

Można też sprawdzić, które z modeli dostępne są u naszych operatorów. I nie tylko. Przy każdym modelu BlackBerry, jaki można kupić np. w Orange, jest też bezpośredni link do sklepu online. Wygodniej się już nie da.

Równie prosto można także zapoznać z aplikacjami i oprogramowaniem dostępnymi w BlackBerry App World. Ceny podane są w naszej rodzimej walucie (choć format amerykański - np. zł14,50), ale niestety opisów już nie przetłumaczono, trzeba więc polegać na swojej znajomości angielskiego. Podobnie jest z aktualizacjami systemu operacyjnego - bezpośredni link jest na stronie, przekierowuje jednak do opisu angielskiego.

Języka polskiego nie uwzględnia też na razie serwis pomocy technicznej, chociaż w tym przypadku nie jest to nic nadzwyczajnego - zapewne uzupełnione zostanie w późniejszym terminie, jak na większości stron zagranicznych firm. Plusem są natomiast tutoriale w formie wideo, z których nawet bez znajomości języka paru rzeczy można się dowiedzieć.

Podsumowując - do ideału jeszcze daleko, ale uruchomienie tej strony oznacza, że RIM dostrzegł polski rynek i zamierza się na nim nieco bardziej rozgościć.

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)