Oficjalna premiera polskiej edycji biografii Steve’a Jobsa za nami

Oficjalna premiera polskiej edycji biografii Steve’a Jobsa za nami

Oficjalna premiera polskiej edycji biografii Steve’a Jobsa za nami
Zbyszek Kowal
18.11.2011 07:12, aktualizacja: 18.11.2011 08:12

Premiera polskiej edycji biografii Steve’a Jobsa odbyła się w salonie autoryzowanego resellera firmy Apple w Krakowie. Konferencja prasowa miała formę debaty, którą moderowali: Malwina Kośka (RCS Apple Authorized Reseller) oraz Kuba Kaszuba (fotoreporter, od lat związany ze środowiskiem Apple).

Rozmowy toczyły się wokół wartości, jakimi kierował się Steve Jobs, wpływu, jaki wywarł na współczesny świat, tego, jakim był człowiekiem (nie obyło się również bez słów krytyki), historii firmy Apple oraz fenomenu jej produktów, nowych technologii.

W drugiej cześci dnia odbyły się pokazy filmów, degustacja szarlotek zrobionych przez fanów RCS oraz konkursy z nagrodami. Stworzona została pamiątkowa księga elektroniczna, w której graficy, rysownicy zostawili swoje prace na temat „Steve Jobs - inspiracje”. Elektroniczną księgę pamiątkową będzie można zobaczyć wkrótce na www.facebook.com/rcskrakow.

Obraz

Opierając się na ponad czterdziestu wywiadach z Jobsem, przeprowadzonych na przestrzeni dwóch lat – a także na wywiadach z ponad setką członków rodziny, przyjaciół, przeciwników, konkurentów i kolegów Jobsa – Walter Isaacson napisał wciągającą opowieść o pełnym wzlotów i upadków życiu oraz płomiennej osobowości twórczego przedsiębiorcy, którego perfekcjonizm i nadludzka energia zrewolucjonizowały sześć branż: komputery osobiste, filmy animowane, muzykę, telefony, tablety i DTP.

W czasach, kiedy Ameryka szuka sposobów, by utrzymać swoją innowacyjną przebojowość, kiedy społeczeństwa na całym świecie usiłują budować gospodarki ery cyfrowej, Jobs pozostaje największą ikoną wynalazczości i wyobraźni. Wychodząc z przeświadczenia, że najlepszym sposobem stworzenia czegoś wartościowego w XXI w. jest zespolenie kreatywności z technologią, założył firmę, w której nieskrępowana niczym wyobraźnia połączyła się z zadziwiającymi osiągnięciami nowoczesnej techniki.

Obraz

Choć Jobs współpracował przy powstawaniu tej książki, nie domagał się kontroli nad tym, co zostanie w niej ujęte, ani nawet prawa do przeczytania jej przed wydaniem. Niczego nie zatajał. Zachęcał ludzi, których znał, by wypowiadali się szczerze, i sam opowiadał otwarcie, czasami wręcz okrutnie, o ludziach, z którymi pracował i konkurował. Wypowiedzi jego przyjaciół, wrogów i kolegów sprawiają, że w nieupiększonej postaci poznajemy jego pasje, perfekcjonizm, obsesje, artyzm, przewrotność i kompulsywną żądzę kontroli – wszystko to, co ukształtowało podejście Jobsa do biznesu oraz innowacyjności produktu.

Gnany przez swoje demony, Jobs potrafił doprowadzać otoczenie do furii i rozpaczy. Ale jego osobowość i jakość jego produktów były ze sobą powiązane, tak samo jak komputery i oprogramowanie Apple, w jeden zintegrowany system. Niezwykle przemawiająca do wyobraźni historia Jobsa ukazuje, jak ważna w życiu jest pomysłowość, siła charakteru, talenty przywódcze i wierność swoim wartościom.

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)