Oficjalny Android Ice Cream Sandwich dla Galaxy S II już w Polsce! Dla pozostałych modeli wkrótce

Oficjalny Android Ice Cream Sandwich dla Galaxy S II już w Polsce! Dla pozostałych modeli wkrótce

Ice Cream Sandwich dla Galaxy S II | fot. pocketnow.com
Ice Cream Sandwich dla Galaxy S II | fot. pocketnow.com
Michał Brzeziński
13.03.2012 07:00, aktualizacja: 13.03.2012 08:00

Aktualizacja do najnowszego Androida to z reguły bardzo długa historia. Ale teraz Samsung oficjalnie potwierdził, że od dzisiaj możemy aktualizować Galaxy S II do wersji Ice Cream Sandwich.

Tym razem odbyło się bez rutynowego przeciągania. Od początku miesiąca docierały do nas informacje o rychłej aktualizacji, a filipiński oddział Samsunga zdążył nawet ogłosić, że proces rozpocznie się 11 marca. Chociaż wiadomość została zdementowana, oznaczała jedno: nie trzeba będzie długo czekać.

I doczekaliśmy się. Co ciekawe, Polska jest jednym z pierwszych krajów, w których aktualizacja weszła w życie. Chociaż ogłoszenie koreańskiego producenta nie jest zbyt precyzyjne, wśród pewniaków wymienia się także Węgry, Szwecję oraz Koreę. Pozostałe regiony będą stopniowo otrzymywać najnowszą wersję Androida.

Co wnosi Ice Cream Sandwich dla Galaxy S II? Tego producent nie zdradza, ale też nie jest to duża tajemnica. Wyciekające ROM-y z Androidem 4.0 pokazały, że nie zmieni się zbyt wiele.

Samsung dodał dużo funkcji znanych z ICS-a, ale nowoczesny (i ładny) wygląd systemu skutecznie przykrył TouchWiz. Poprawiono w nim jedynie układ ustawień, mutlitasking oraz usuwanie powiadomień przez przeciągnięcie ich w bok. Warto pamiętać, że Ice Cream Sandwich to także ulepszone aplikacje - podstawowe programy Google'a (Gmail, kalendarz, itd.) oraz te zewnętrzne, np. Google Chrome. Po więcej informacji odsyłam do artykułu Tomka.

Ale to nie koniec dobrych informacji od Samsunga. Aktualizacja dla Galaxy S II była oczywistym priorytetem, biorąc pod uwagę jego popularność. Koreański producent nie zapomina jednak o pozostałych urządzeniach.

Ice Cream Sandwich dla Galaxy Note, Galaxy S II LTE (niedostępny w Polsce), Galaxy Tab 8.9 oraz 10.1 będzie dostępny już "wkrótce". Nie jest to może szczyt dokładności, ale wiadomo, że nie trzeba będzie długo czekać.

Powody do zadowolenia mają także użytkownicy telefonów z niższej półki: Galaxy S, Galaxy S SCL, Galaxy S Plus, Galaxy Y oraz Galaxy Tab 7.0. Jak wiadomo od jakiegoś czasu, Android 4.0 to złudne marzenia. Mimo to Samsung stara się udobruchać klientów aktualizacją Gingerbreada.

Nie podano szczegółów, ale przykładowymi nowościami dla Galaxy S mają być: Face Unlock, możliwość robienia zrzutów ekranu, aplikacja PhotoEditor i inne. Czyli oficjalnie nadchodzi zapowiadany Value Pack, mający zastąpić Androida Ice Cream Sandwich.

Z pewnością jest to szczęśliwy dzień dla użytkowników Galaxy S II. Aktualizacja powinna być już dla Was dostępna, a jeśli nie, spróbujcie ponownie za kilka godzin.

Samsung przegrał wyścig o najnowszego Androida z HTC, ale tylko o kilka dni. Teraz ważne, aby nie spocząć na laurach i jak najszybciej zadowolić użytkowników pozostałych flagowych modeli.

Źródło: FacebookEngadget

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)