Oficjalny Dropbox wkrótce na telefonach z Windows Phone

Oficjalny Dropbox wkrótce na telefonach z Windows Phone

Oficjalny Dropbox wkrótce na telefonach z Windows Phone
Mateusz Żołyniak
04.11.2014 21:32, aktualizacja: 04.11.2014 22:34

Użytkownicy Windows Phone'ów wkrótce będą mieć kolejny powód do zadowolenia.

Mimo że Dropbox od dawna dostępny jest na komputerach z Windowsem (także w wersji 8/8.1), jego twórcy nie widzieli potrzeby tworzenia oficjalnego klienta usługi dla mobilnych okienek. Bardzo nie zabiegał o to też Microsoft, który na telefonach promował OneDrive'a (wcześniej znany jako SkyDrive). Użytkownicy tego dysku w chmurze, który korzystali z Windows Phone'ów, byli więc zdani na aplikacje firm trzecich.

Teraz Microsoft i Dropbox zawarli porozumienie, w myśl którego oficjalny klient popularnej usługi zostanie wydany na mobilnego Windowsa. Aplikacja Dropboxa w sklepie giganta z Redmond ma pojawić się w ciągu nadchodzących miesięcy. Firmy nie zdradziły jeszcze żadnych informacji o oferowanych przez program funkcjach.

Na tym jednak nie koniec nowości. Ujawniono również, że wkrótce Dropbox zostanie zintegrowany z pakietem biurowym Microsoftu. W pierwszej kolejności będzie to dotyczyć wersji Office'a na Androida i iOS, które o wsparcie dla tego dysku zostaną wzbogacone w ciągu najbliższych tygodni. Z kolei Office Online doczeka się integracji z Dropboxem w pierwszej połowie przyszłego roku.

Trochę to zajęło, ale - co często powtarzam w kontekście mobilnych okienek - lepiej późno niż wcale.

Źródło: Microsoft

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)