Ojciec Androidów z Ice Cream Sandwich na pokładzie [wideo]

Ojciec Androidów z Ice Cream Sandwich na pokładzie [wideo]

T-Mobile G1 i ICS
T-Mobile G1 i ICS
Bartosz Dul
24.11.2011 13:10, aktualizacja: 24.11.2011 14:10

Można śmiało powiedzieć, że podejmowane są próby przeportowania Ice Cream Sandwich niemal na każde urządzenie z Androidem. Dziś rano przyszła kolej model Era G1 lub - jak kto woli - HTC Dream.

Przestają już dziwić kolejne informacje o portach Androida 4.0, nawet na te słabsze i starsze urządzenia, a jednak pojawienie się lodowej kanapki na najstarszym z nich - Erze G1 - wywołało niemałe poruszenie.

Smartfon, znany także pod nazwą HTC Dream, zadebiutował dokładnie 22 października, 3 lata temu (jak ten czas leci), a wciąż ma wielu fanów. Większość użytkowników G1 zapewne zmieniła urządzenie na nowsze, jeśli jednak telefon jeszcze zalega gdzieś w Waszych szufladach, to jest okazja by go wyciągnąć, odkurzyć i podłączyć na chwilę do komputera. Po co? Żeby wgrać Androida 4.0. Jak widać, wszystko jest możliwe:

Android Ice Cream Sandwich on HTC G1! ROM XDA

Choć niekoniecznie sensowne, o czym pisałem już wcześniej. Miło jest jednak popatrzeć na pierwszego smartfona z Androidem działającego pod kontrolą najnowszej wersji oprogramowania. Co w zaprezentowanym wyżej ROM-ie nie działa?

  • WiFi,
  • rotacja,
  • Bluetooth.

Pomimo pewnych wad i niedoróbek dzięki takim projektom coraz więcej osób ma okazję bliżej przyjrzeć się Androidowi Ice Cream Sandwich.

Jest jednak szansa, że inne, niezbyt zaawansowane technicznie urządzenie, LG Swift GT540, dzięki działaniom uzdolnionego zespołu doczeka się całkiem sprawnego portu ICS, jeszcze lepszego od portu Gingerbread. Kibicujemy deweloperom i nie omieszkamy Was poinformować o końcowym efekcie pracy. A Wy co sądzicie o takich portach na starsze smartfony?

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)