Okazuje się, że LG G3 będzie bardzo łatwy do naprawy
01.06.2014 14:11, aktual.: 01.06.2014 16:15
Zalogowani mogą więcej
Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika
Zastosowane w nowych flagowcach Koreańczyków konstrukcje może nie prezentują się tak imponująco, jak obudowa HTC One M8 czy Xperii Z2, ale mają nad nimi kilka przewag. Najważniejszą jest łatwość naprawy urządzenia, czego doskonały potwierdzeniem są testy UBreakIFix.
Jestem wielkim fanem obudów typu unibody oraz wykorzystywania materiałów premium do tworzenia smartfonów. Nie da się jednak ukryć, że konstrukcje stosowane przez Samsunga czy LG maja też swoje zalety - koreańskie flagowce są lekkie i można wymienić w nich baterię. Jest jeszcze jednak ważna zaleta.
Dzięki zastosowaniu plastikowej obudowy z pokrywą baterii, LG G3 jest urządzeniem niezwykle prostym do rozebrania. Wystarczy wyjąć baterię, odkręcić parę małych śrubek i już ma się dostęp do wnętrza urządzenia. Można więc spodziewać się, że nowy flagowiec Koreańczyków będzie bardzo łatwy do naprawy.
Wiedza ta może okazać się bardzo przydatna. Ewentualne naprawy G3 w serwisie powinny bowiem przebiegać szybko i sprawnie. Być może problemem nie będzie nawet samodzielna wymiana jakichś elementów. Szczególnie, gdy w jakiś sposób straci się gwarancję, a telefon zostanie uszkodzony. Należy tylko pamiętać, że rozbieranie smartfona nie jest czynnością, którą należy wykonywać w domu z nudów.
Poniżej możecie zobaczyć kilka zdjęć wnętrza LG G3, które podczas rozbierania wykonali ludzie z UBreakIFix.
Źródło: UBreakIFix via Engadget