W dniu rynkowej premiery Apple Watcha, Samsung zapowiada swój okrągły zegarek. Przypadek?

W dniu rynkowej premiery Apple Watcha, Samsung zapowiada swój okrągły zegarek. Przypadek?

W dniu rynkowej premiery Apple Watcha, Samsung zapowiada swój okrągły zegarek. Przypadek?
Źródło zdjęć: © Samsung
Konrad Błaszak
24.04.2015 08:30, aktualizacja: 24.04.2015 12:08

Samsung potwierdził właśnie, że jego następny zegarek będzie bardziej przypominać standardowe czasomierze.

Samsung jest firmą, która lubi być na każdym segmencie rynku, a smartwatche również również są dla niej ważne. Zapewne większość fanów mobilnych technologii kojarzy serię Gear. To dzięki niej Koreańczycy w zeszłym roku sprzedali najwięcej urządzeń z tego segmentu. Niestety dla azjatyckiego giganta pojawił się Apple Watch i to on prawdopodobnie będzie najlepiej sprzedającym się smartwatchem tego roku. Firma łatwo jednak skóry nie sprzeda i zapowiedziała już nowy zegarek, a konkretnie SDK, dzięki któremu deweloperzy będą mogli tworzyć na niego aplikacje.

Samsung - nadchodzący zegarek
Samsung - nadchodzący zegarek© Samsung

Powyższa grafika zdradza, że Koreańczycy pracują już nad stosownymi aplikacjami z kilkoma partnerami, takimi jak CNN, Baidu, Yelp, FidMe czy Apposter. Co ciekawe, dwóch z nich działa na rynku chińskim, co jasno daje nam do zrozumienia, że Państwo Środka będzie dla Samsunga istotne.

Grafika zawiera ponadto okrągłą tarczę zegarka, co potwierdza wcześniejsze przecieki, jakoby kolejne urządzenie miało mieć okrągły ekran. Od kilku miesięcy mówi się, że kodowa tego produktu to Orbis, a na rynek trafi on prawdopodobnie jako Gear A. Warto również wiedzieć, że zegarek będzie dostępny prawdopodobnie w dwóch wersjach: jedna z Bluetooth oraz druga z dodatkową łącznością 3G. Obydwa warianty mają pracować pod kontrolą systemu Tizen.

Tak się ciekawie złożyło, że Samsung zapowiedział narzędzia dla programistów akurat w dniu rynkowej premiery Apple Watcha. Przypadek? Nie sądzę. Koreańczycy wyraźnie starają się choć w niewielkim stopniu odciągnąć uwagę mediów, klientów i deweloperów od dzisiejszej premiery, a jednocześnie zaznaczyć, że jest na co czekać. Nie wiadomo jednak, kiedy nowy zegarek wyląduje na półkach sklepowych.

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)