OnePlus 2 oficjalnie potwierdzony. Co o nim wiadomo?

OnePlus 2 oficjalnie potwierdzony. Co o nim wiadomo?

OnePlus One
OnePlus One
Miron Nurski
30.09.2014 12:20, aktualizacja: 30.09.2014 14:20

Jeśli zastanawiacie się, czy "perfekcyjny smartfon" doczeka się swojego następcy, to mamy dobre wieści.

Założona w tym roku firma OnePlus ma już na swoim koncie kilka mniejszych lub większych wpadek. Smartfon trafił do sprzedaży znacznie później niż zapowiadano, część egzemplarzy ma wadliwe wyświetlacze, a niektórych z zapowiadanych akcesoriów do dziś nie można kupić. Forum producenta wciąż tętni jednak życiem, a jego użytkownicy udostępniają sobie zaproszenia i alternatywne oprogramowanie oraz dzielą się doświadczeniami.

Mimo wszystko debiut można więc uznać za jak najbardziej udany i nic dziwnego, że firma postanowiła iść za ciosem. Na Reddicie jej przedstawiciele założyli kolejne AMA (Ask Me Anything), gdzie zostali zapytani m.in. o to, czy "OnePlus Two lub jakkolwiek będzie się zwał" będzie mniejszy i czy zadebiutuje z Androidem L na starcie. Oto odpowiedź, której udzielili.

OnePlus 2 powinien zadebiutować w drugim lub trzecim kwartale 2015 roku. Myślimy, że do tego czasu Android L będzie standardem. Widzimy, że sporo osób pyta o mniejszy telefon i chcemy, żebyście wiedzieli, że was słyszymy. Myślimy o tym.

Kolejne pytanie dotyczy ekranu OLED. Redditowiec o nicku xperia_s zwrócił uwagę na to, że wyświetlacz tego typu pozwoliłby na korzystanie z takich funkcji jak aktywne powiadomienia z Motoroli Moto X.

Myślę, że ekrany OLED są wciąż zbyt drogie w porównaniu z panelami IPS, a korzyści nie są warte dodatkowych dolców.

Niejaki Phokus zasugerował, że świetnym dodatkiem w przyszłym modelu byłoby bezprzewodowe ładowanie.

Dzisiejsza technologia ładowania bezprzewodowego nie robi na mnie wrażenia. Wolne ładowanie negatywnie wpływa na doświadczenie użytkownika, zwłaszcza jeśli weźmiemy pod uwagę sporą pojemność naszej baterii.

Wygląda zatem na to, że poznaliśmy nazwę kolejnego smartfona - OnePlus 2. Do sprzedaży powinien on trafić między kwietniem a wrześniem przyszłego roku, więc jeszcze trochę poczekamy. Istnieje też szansa na mniejszy telefon, ale nie wiadomo, czy taki będzie OnePlus 2, czy też do sprzedaży trafi kolejny wariant.

Ponadto kolejne dziecko OnePlusa niemal na 100% będzie miało na swoim pokładzie ekran IPS i nie zostanie uzbrojone w funkcję bezprzewodowego ładowania. Mimo wszystko jednak przy swojej niskiej cenie może to być jeden najciekawszych smartfonów na rynku. Zwłaszcza że powinien być pozbawiony problemów wieku dziecięcego, które dotyczą jego poprzednika.

Źródło: Reddit via GSMArena.

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)