OnePlus 3 wycofany ze sprzedaży

OnePlus 3 wycofany ze sprzedaży

OnePlus 3 wycofany ze sprzedaży
Miron Nurski
17.11.2016 12:51, aktualizacja: 17.11.2016 15:24

Jeśli liczyliście na to, że po premierze OnePlusa 3T starszy model potanieje, muszę Was rozczarować.

OnePlusa 3 nie ma i już nie będzie

Przedstawiciele firmy potwierdzili to w rozmowie z serwisem Android Authority. Co ciekawe, OnePlus 3 został wycofany ze sprzedaży tylko w Europie i USA. W Azji najpewniej wciąż będzie można go kupić.

Szkoda, bo telefon nie zdążył się przecież zestarzeć, a...

OnePlus 3T jest nie tylko lepszy, ale i zauważalnie droższy

Nieco wydajniejszy układ, większa bateria, elektroniczna stabilizacja obrazu, szafirowe szkło chroniące obiektyw aparatu, przedni aparat o wyższej rozdzielczości - nie da się ukryć, że OnePlus 3T jest urządzeniem lepiej wyposażonym od poprzednika.

Niestety odbiło się to także na cenie. Producent na razie nie ujawnił cen OnePlusa 3T w złotówkach, więc pozwólcie, że przytoczę ceny w euro:

OnePlus 3 kosztował u nas 1799 zł, więc cena OnePlusa 3T zapewne oscylować będzie w granicach 1950-2000 zł.

OnePlus 3T
OnePlus 3T

Czy nowości są warte dopłaty ok. 200 zł? Może i tak. Trzeba jednak wziąć poprawkę na to, że OnePlus 3 ma już na karku 5 miesięcy, a przez ten czas nie potaniał ani o złotówkę. OnePlus sam zajmuje się dystrybucją, więc może sobie pozwolić na kontrolowanie cen; w innych okolicznościach przez niemal pół roku pewnie zdążyłyby już spaść.

Mam mieszane uczucia

OnePlus 3T ma wysoką - jak na OnePlusa - cenę. Kluczowy jest jednak fragment "jak na OnePlusa". Biorąc pod uwagę wyposażenie, na tle konkurencji OnePlus 3T wypada znakomicie.

Z drugiej jednak strony szkoda, że producent wciska konsumentom nowy, droższy model niejako na siłę. Chyba nikt by się nie obraził, gdyby OnePlus 3 wciąż był sprzedawany jako tańszy wariant.

Spieszmy się kupować oneplusy, tak szybko odchodzą

W sprzedaży nie jest już dostępny nie tylko OnePlus 3, ale i OnePlus X oraz OnePlus One. Choć firma w swojej krótkiej historii dorobiła się już pięciu smartfonów, w oficjalnym sklepie można znaleźć obecnie tylko dwa z nich: OnePlus 3T oraz OnePlus 2.

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)