OnePlus 7 Pro błyskawicznie wyprzedany w Chinach. Nie wiadomo, czy jest się czym ekscytować

OnePlus 7 Pro błyskawicznie wyprzedany w Chinach. Nie wiadomo, czy jest się czym ekscytować

OnePlus 7 Pro
OnePlus 7 Pro
Mateusz Żołyniak
22.05.2019 14:04, aktualizacja: 22.05.2019 16:36

Flagowy OnePlus 7 Pro to świetnie prezentujące się urządzenie, więc nawet mimo wyraźnie wyższej ceny niż poprzednicy będzie cieszył się sporą popularnością. Błyskawiczne zniknięcie pierwszej partii produktu z chińskich sklepów nie jednak tego najlepszym potwierdzeniem

Playfuldroid doniósł, że OnePlus ma sporo powodów do zadowolenia, ponieważ model 7 Pro wzbudził spore zainteresowanie na macierzystym rynku. Cała pierwsza partia urządzenia, która trafiła do sklepu JD.com, została bowiem wyprzedana w kilka minut.

Oficjalny partner OnePlusa czekać ma obecnie na kolejne dostawy. Klienci wymarzony smartfon będą mogli kupić dopiero po 23 maja, a i tak nie wiadomo, czy sztuk wystarczy dla każdego. Szybko zaczęły pojawiać się głosy, że zainteresowanie urządzeniem mogło przerosnąć prognozy firmy. Nic bardziej mylnego.

OnePlus 7 Pro sprzedaje się tak, jak zaplanował to producent

Wcześniejsze plotki mówiły o tym, że chęć kupna topowego modelu OnePlusa wyraziło ponad milion użytkowników mieszkających w Państwie Środka. To wskazywała liczba rejestracji na dany produkt, którymi użytkownicy często deklarują na chińskim rynku chęć zakupu produktu.

OnePlus 7 Pro
OnePlus 7 Pro

Ciężko ocenić jednak wielkość pierwszej partii OnePlusów 7 Pro, która trafiła do sklepu JD.com. Mogło być to 10, 50 czy 200 tys. egzemplarzy, ale nie ma co raczej liczyć, że firma zaraz po wprowadzeniu urządzenia na rynek zaopatrzyła pojedynczy sklep w milion egzemplarzy.

Szczególnie, że OnePlus w Chinach stosuje model sprzedaży oparty na dostarczaniu na rynek mniejszych partii produktów, które błyskawicznie rozchwytywane są przez oczekujących na nie użytkowników. Nie raz w przeszłości pojawiały się doniesienia na temat szybko znikających OnePlusów z chińskich sklepów.

Nie oznaczało to, że firma w ciągu kilku minut rozprowadzała milion sztuka. Liczba była zawsze o wiele mniejsza i nie inaczej jest zapewne tym razem. Model 7 Pro z pewnością cieszy się zainteresowaniem, ale z tym, czy rzeczywiście podbija on gigantyczny rynek chiński, lepiej wstrzymać się choćby do czasu wydania oficjalnego komunikatu przez producenta.

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (16)