OnePlus Nord to kolejna ofiara zieleniejącego ekranu. Producent twierdzi, że to normalne...
OnePlus Nord to dosyć drogi średniak. Jeśli jednak myśleliście, że w tej cenie dostaniecie perfekcyjny produkt, to muszę Was rozczarować.
Ostatnio pojawia się coraz więcej doniesień na temat wadliwych ekranów, i to dotyczących urządzeń różnych firm - Apple, Samsung czy OnePlus. Ostatni z producentów ma największego pecha - już drugi model zalicza podobną wpadkę.
OnePlus Nord - niska jasność powoduje problemy z zabarwieniem
Producent smartfona wyposażył go w ekran Fluid AMOLED. Okazuje się, że zachowuje się specyficznie, kiedy świeci na małej mocy. Sporo osób na Reddicie i oficjalnym forum OnePlusa skarżyło się, że panel po przesunięciu suwaka jasności w lewo "przełącza się" i zaczyna prezentować obraz ze zniekształconymi kolorami. Według użytkownika Jisifus z Reddita wystarczy zejść poniżej 25 proc..
OnePlusy z serii Nord w jednych przypadkach stają się zazielenione, w innych kolory przesuwają się w stronę fioletu, a w jeszcze innych występują oba problemy jednocześnie.
Z danych serwisu 9to5google wynika, problem nie dotyczy wszystkich egzemplarzy. Część użytkowników raportowała, że nie była w stanie w żaden sposób wywołać omawianego błędu.
OnePlus mówi: "tak ma być"
Producent zamieścił oficjalne oświadczenie dotyczące anomalii OnePlusa Norda. Cóż, nie takiej się spodziewałem.
Firma (oprócz wychwalenia jakości wyświetlacza) przyznała, że problem może się pojawić przy niższych stopniach podświetlenia. Według OnePlusa to skutkiem technologii wykonania wyświetlacza i nie jest problemem z jakością. Że co?
Rozumiem, że niektóre egzemplarze paneli AMOLED mogą mieć problemy - zdarza się. Uważam jednak, że sprzedawanie urządzeń z takimi (mówiąc wprost) wadami i mówienie, że "to normalne" jest robieniem z klientów... sami wiecie kogo. Zwłaszcza, że OnePlus Nord nie jest tani, zwłaszcza jako średniak. Przypomnę, że kosztuje w Polsce ok. 2000 złotych. Chcielibyście kupić smartfon, który nie potrafi utrzymać kolorów? Bo ja nie.
Problem najprawdopodobniej wynika ze specyfiki wykonania tego typu wyświetlaczy. Chodzi mianowicie o specjalne domieszki pozwalające uzyskać biały kolor świecenia pikseli - bez nich byłyby właśnie zielone. Więcej o genezie problemu pisałem w tekście o zieleniejącym ekranie iPhone'a 11 Pro. Znajdziecie go powyżej.
Jakie jest Wasze zdanie? Czy dalibyście przymknąć oko na taką anomalię?