OnePlus stawia na własną modyfikację Androida. Testowa wersja Lollipopa już jest

OnePlus stawia na własną modyfikację Androida. Testowa wersja Lollipopa już jest

OnePlus One
OnePlus One
Miron Nurski
02.01.2015 12:27, aktualizacja: 02.01.2015 13:27

Firma OnePlus nie ma ostatnio łatwego życia, ale udowodniła właśnie, że potrafi błyskawicznie reagować na wszelkie przeciwności losu.

OnePlus One, jak zapewne wiecie, już po wyjęciu z pudełka działa pod kontrolą CyanogenModa, czyli modyfikacji Androida przygotowanej przez firmę Cyanogen. Współpraca przebiegała pomyślnie, ale ostatnio na drodze do globalnej ekspansji "perfekcyjnego smartfona" stanął Micromax.

Indyjski producent uzyskał w Indiach wyłączność na sprzedaż urządzeń pracujących pod kontrolą systemu CyanogenMod. Tym samym OnePlus został odcięty od rynku, który jest przecież większy niż Europa i Stany Zjednoczone razem wzięte. Jak zamierza sobie z tym poradzić? Oczywiście przygotowując własną modyfikację zielonego systemu.

Co ciekawe, o rozpoczęciu nad nią prac firma poinformowała na dzień przed oficjalną prezentacją modelu Yureka, czyli pierwszego smartfona Micromaksa z CyanogenModem. Oficjalnie startup chce po prostu dać użytkownikom "dodatkową opcję", ale nietrudno połączyć wszystkie fakty i wywnioskować, że jest to reakcja na problemy w Indiach.

OnePlus podzielił się już ze społecznością pierwszą wersją alpha swojej modyfikacji Androida (której nazwa ma zostać wymyślona w ramach konkursu). Bazuje ona na wersji 5.0 Lollipop.

Oneplus One Lollipop Rom [OFFICIAL ONE+] [ALPHA]

Twórcy platformy informują, że jest to wczesna i bardzo niestabilna wersja, której nie wzbogacono jeszcze nawet o żadne "ponadprogramowe" funkcje. Trzeba im jednak oddać to, że do roboty wzięli się błyskawicznie. Pytanie tylko, czy i kiedy nowa modyfikacja dorówna funkcjonalnością rozwijanemu od lat CyanogenModowi.

Źródło: OnePlus

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)