OnePlusa nie interesują tylko smartfony. Reflexion to bardzo ciekawa aplikacja fotograficzna

OnePlusa nie interesują tylko smartfony. Reflexion to bardzo ciekawa aplikacja fotograficzna

OnePlus Reflexion
OnePlus Reflexion
Źródło zdjęć: © OnePlus
Konrad Błaszak
31.10.2015 14:34, aktualizacja: 31.10.2015 15:34

OnePlus bezsprzecznie kojarzy się wszystkim z mocnymi smartfonami za rozsądne pieniądze, ale chińska firma ma dużo większe ambicje, co potwierdza nowa aplikacja o nazwie Reflexion.

Wraz z premierą modelu OnePlus X pojawił się także film promocyjny, którego motywem przewodnim była litera X oraz lustrzane odbicia. Przyznam uczciwie, że wczoraj nie rozumiałem jego przesłania i chociaż odnosił się do nowego smartfona oraz szklanego wykończenia to dla mnie był zbyt zagadkowy. Zresztą sami możecie ocenić.

OnePlus X - Reflect Your World

Dopiero teraz zrozumiałem jego sens, ponieważ został on wytłumaczony lepiej w kolejnym wideo.

OnePlus się rozwija i można śmiało uznać, że Reflexion to pierwsza pełnoprawna aplikacja chińskiej firmy (wcześniej pojawiła się tylko jedna, dzięki której można było oglądać premierę modelu OnePlus 2). Jest ona przeznaczona dla maniaków robienia zdjęć. Jej obsługa jest banalnie prosta. Najpierw robi się selfie przednią kamerą, które będzie pionowe (po bokach), a zaraz pojawia się jego lustrzane odbicie. Potem należy zrobić drugą fotografię, ale już głównym aparatem i ono znajduje się na górze oraz na dole (również w lustrzanym odbiciu). Na końcu można jeszcze je wycentrować lub przybliżyć/oddalić.

OnePlus Reflexion
OnePlus Reflexion© OnePlus

Aplikacja OnePlus Reflexion pozwala łatwo podzielić się stworzonymi fotografiami na portalach społecznościowych, ale to Instagram jest preferowanym wyborem. Nie dość, że zdjęcia są kwadratowe - co jeszcze jakiś czas temu było znakiem rozpoznawczym tego portalu - to ich wielkość wynosi 1080 x 1080 pikseli, czyli tyle samo, co właśnie tam. Jeśli ktoś będzie miał pomysł, to bardzo łatwo będzie mógł osiągnąć dzięki tej aplikacji bardzo ciekawe efekty. Mi niestety jeszcze wiele brakuje do bycia znawcą w kwestii fotografii, ale sprawdziłem na szybko jak można korzystać z Reflexion.

OnePlus Reflexion
OnePlus Reflexion

Jeśli OnePlus nie zatrzyma się na jednej aplikacji, a będzie chciał w ten sposób zwiększyć swoją rozpoznawalność to może wywiązać się ciekawa potyczka między Chińczykami, a Instagramem, który również pokazuje nowe narzędzia dla miłośników fotografii, jak chociażby Boomerang. Pewnie myślicie, że nie ma na to szans, ale muszę Was zaskoczyć. Chińska firma działa jak większość rynku, czyli aplikacja Reflexion jest dostępna nie tylko na Androidzie, ale również na systemie iOS.

Mnie tylko zastanawia czy to jedynie wyjątek potwierdzający regułę czy może OnePlus rzeczywiście ma ambitne plany dotyczące aplikacji mobilnych. Pokazanie Reflexion na Androida jest dość logiczne, ale już wariant na system Apple'a to niemałe zaskoczenie. Jak widzicie po zdjęciu w tekście na moim smartfonie zagościła już propozycja chińskiej firmy i pewnie czasem będę z niej korzystać, ponieważ jest ona bardzo interesująca. Jeśli sami chcecie ją przetestować to poniżej macie linki:

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)