Open beta Galaxy on Fire Alliances już w App Store. Nie każdy jednak zagra!

Open beta Galaxy on Fire Alliances już w App Store. Nie każdy jednak zagra!

Open beta Galaxy on Fire Alliances już w App Store. Nie każdy jednak zagra!
Zbigniew Kowal
21.11.2013 21:59, aktualizacja: 22.11.2013 13:08

Galaxy on Fire 2 to najlepszy space shooter, w jaki grałem na urządzeniach mobilnych. Do dzisiaj wspominam wspaniałą fabułę, przepiękną grafikę 3D oraz polską lokalizację. Wszystko to jednak blednie w obliczu najnowszej premiery Galaxy on Fire Alliances. Nowa gra jest dostępna dla wybranych.

Gra powstawała od ponad 2 lat, a o początkach prac nad tym tytułem sieciowym informowaliśmy w jednym z naszych wpisów. Od tego momentu sporo wody w Wiśle upłynęło, a sam projekt pomyślnie przeszedł fazę zamkniętych testów.

Zgodnie z informacjami podanymi przez FishLabs w zamkniętych beta-testach wzięło udział ponad 120 tysięcy osób. Trzydzieści pięć procent testerów grało w grę nawet po upływie miesiąca, dając się wciągnąć w kosmiczną zabawę. Czym zatem jest GOF Alliances?

Obraz

To pierwszy w historii firmy MMORTS (Massively Multiplayer Online Real Time Strategy Game), czyli darmowa strategia czasu rzeczywistego. Do dyspozycji graczy oddano nowy układ planetarny, w którym można zakładać swoje kolonie. Przygotujcie się na wydobywanie surowców, rozbudowę infrastruktury swojego imperium oraz zawieranie kluczowych sojuszy w celu podboju sąsiadów.

Występujące w grze rasy, statki kosmiczne oraz inne elementy rozgrywki zaczerpnięto z GOF 2. Co ciekawe jednak, silnik graficzny, za pomocą którego przedstawiono moduł ekonomiczny oraz walkę, oparto na wersji HD Galaxy on Fire 2. Dzięki temu całość prezentuje się widowiskowo.

Obraz

Wczoraj gra oficjalnie pojawiła się w App Store. Jest to wersja Open beta, w którą mogą zagrać tylko fani z Niemiec, Austrii, Szwajcarii, Kanady, Australii, Nowej Zelandii, Szwecji, Norwegii, Finlandii, Danii, Islandii, Belgii, Luksemburga oraz Holandii. Twórcy zamierzają monitorować wydarzenia w grze i systematycznie usprawniać kod.

Międzynarodowa premiera pełnej wersji w App Store została zapowiedziana na pierwszy kwartał 2014 roku. Odsłona dla Androida pojawi się kilka miesięcy po premierze dla systemu iOS. Jest też smutna wiadomość dla użytkowników iPadów pierwszej generacji oraz iPhone'ów 4: gry nie będzie można pobrać na urządzenia starsze niż iPad 2 oraz iPhone 4S.

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)