Opera Mini 6.0, Opera Browser 11 oraz Firefox 4 RC trafiły do Marketu

Strona głównaOpera Mini 6.0, Opera Browser 11 oraz Firefox 4 RC trafiły do Marketu
22.03.2011 14:00
Opera Mini 6.0, Opera Browser 11 oraz Firefox 4 RC trafiły do Marketu
Krystian Bezdzietny
Krystian Bezdzietny

Dzisiejszy dzień obfituje w premiery oprogramowania, o czym na bieżąco Was informujemy. Opera i Mozilla udostępniły w Android Markecie swoje przeglądarki internetowe.

Mozilla udostępniła Firefoxa 4 w wersji RC, co oznacza, że gigant poważnie przygotowuje się do wydania finalnej wersji tej przeglądarki. Użytkownicy chwalą, że najnowsza odsłona liska dla Androida jest dużo szybsza od swojego poprzednika oraz znacznie bardziej stabilna. Według zapewnień twórców nowy Firefox ma nie tylko zoptymalizowane przeglądanie stron - ulepszono też usługę Firefox Sync oraz ulepszono zarządzanie pamięcią.

Jednak jeśli komuś nie przypadnie do gustu najnowszy Firefox 4 RC, który już teraz jest dostępny w Markecie za darmo, to może wybrać propozycję Opery. Norweski koncert udostępnił użytkownikom Androida na całym świecie dwa produkty: Operę Mini oraz Operę Browser. Obie przeglądarki mają identyczne interfejsy. Jakie są różnice między nimi?

W przypadku Opery Mini przeglądanie stron internetowych odbywa się z wykorzystaniem zewnętrznych serwerów, które tak konwertują otwierane strony, aby na ich wyświetlenie użytkownik zużywał jak najmniej danych pakietowych. Ponadto Mini brakuje obsługi Flasha.

Opera Browser to zwyczajna przeglądarka, niewykorzystująca specjalnych serwerów Opery, mająca zaimplementowaną obsługę Flasha. Zarówno Opera Mini, jak i Opera Browser dostępne są w Android Markecie za darmo.

Źródło: HDblog.it

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)