Opera Mini 6 dla iOS [wideo]

Opera Mini 6 dla iOS [wideo]
Krystian Bezdzietny

25.05.2011 14:25, aktual.: 25.05.2011 16:25

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Pod koniec marca bieżącego roku pisaliśmy o tym, że w Markecie wylądowała Opera Mini 6, która przyniosła wiele nowości. Dziś, po kilku miesiącach, ten sam produkt pojawił się w App Store. W końcu Opera Mini może zastąpić nam Safari!

Pod koniec marca bieżącego roku pisaliśmy o tym, że w Markecie wylądowała Opera Mini 6, która przyniosła wiele nowości. Dziś, po kilku miesiącach, ten sam produkt pojawił się w App Store. W końcu Opera Mini może zastąpić nam Safari!

Jak mówią deweloperzy z norweskiego koncernu, dwumiesięczne opóźnienie w wydaniu Opery Mini 6 dla urządzeń iOS było spowodowane dodatkowymi pracami. Chciano uczynić z przeglądarki możliwie najlepszy produkt. Dwie główne nowości nowej Mini to wsparcie dla iPada oraz obsługa ekranu Retina w iPhonie 4 oraz iPodzie touch 4G. Jak mówi Phillip Gronvold, przedstawiciel Opery:

Opera Mini 5 czasami działała inaczej, niż użytkownicy by tego oczekiwali - to przez Safari, do którego się przyzwyczaili. Tym razem wiele zainwestowaliśmy w to, aby użytkownicy doświadczali tego samego co w Safari, na przykład podczas ładowania stron, obsługi gestów pinch to zoom i wiele innych.

I faktycznie, cel obrany przez deweloperów został w pełni osiągnięty. Opera Mini 6 spisuje się wzorowo! Wszystkie strony ładują się ekspresowo, przeglądarka jest niezwykle płynna, a przystosowana szata graficzna do ekranu Retina cieszy oko. Jak napisano w iTunes nowa Mini to również:

  • możliwość ekspresowego dzielenia się stronami ze znajomymi z Facebooka, Twittera oraz My Opera;
  • możliwość otwierania kart w tle;
  • obsługa nowych języków, na przykład arabskiego, chińskiego, wietnamskiego i kilku innych.

Operę Mini 6 zarówno dla iPhone'ów, jak i iPadów można pobrać za darmo z App Store. Fenomen Opery Mini polega na tym, że przeglądarka podczas ładowania stron korzysta ze swoich zewnętrznych serwerów, które odpowiednio kompresują witrynę, aby jej ładowanie na smartfonie zużyło jak najmniej transferu i trwało jak najkrócej. Dzięki takiemu rozwiązaniu można zaoszczędzić nawet 80% danych i przeglądać strony kilkakrotnie szybciej niż w konkurencyjnych przeglądarkach. Opera Mini oferuje także funkcje wyszukiwania na stronie, opcję przeglądania stron w trybie pełnoekranowym, zarządzanie prywatnością, obsługę kart i wiele innych opcji, które obowiązkowo powinny znaleźć się w każdej przeglądarce komórkowej.

Nową Operę Mini testowałem prawie cały dzień i mogę ją polecić każdemu. Po krótkiej przygodzie z Operą Mini 6 mało kto będzie chciał wrócić do Safari, ponieważ ta wersja przeglądarki działa błyskawicznie, jest bardzo intuicyjna i dzięki opcji przeglądania treści na pełnym ekranie wszystko wygląda bardziej przejrzyście. Oczywiście aplikacja jest w pełni spolszczona.

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (0)
Zobacz także