Opera Mini 7.5, automatyczne przesyłanie zdjęć na Facebooka i nowe Mapy dla Androida

Opera Mini 7.5, automatyczne przesyłanie zdjęć na Facebooka i nowe Mapy dla Androida
Krystian Bezdzietny

20.09.2012 18:45, aktual.: 20.09.2012 20:45

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Dziś w Google Play, podobnie zresztą jak w App Store, pojawiło się wiele aktualizacji. Jako że nie warto rozdrabniać się na poszczególne tytuły, rzućmy okiem na nowe Mapy dla Androida, Operę Mini z oznaczeniem 7.5 a także przyjrzyjmy się nadchodzącej funkcji automatycznego udostępniania zdjęć na Facebooku.

Funkcja Photo Sync działa bardzo podobnie do automatycznego udostępniania zdjęć w aplikacji Google+. Najwyraźniej Facebook coraz głębiej wchodzi w świat komórkowej fotografii, przejmując najpierw Instagram, a potem wdrażając rozwiązania typu Photo Stream.

Nie wiadomo kiedy Photo Sync oficjalnie zawita na każdym Androidzie z Facebookiem. Ba, nie wiadomo nawet czy taka funkcja rzeczywiście się pojawi. Jednak skoro wybrańcy raportują, że coś podobnego działa, to być może Facebook coś szykuj. Inną sprawą jest użyteczność takiego rozwiązania, jednak na krytykę przyjdzie jeszcze czas.

Opera Mini

Smart Page wprowadza nowy ekran główny, z poziomu którego otrzymujemy ekrpsresowy dostęp do Facebooka, Twittera czy vKontakte. Na dole zaś wyświetlana jest lista My News, na której prezentowane są potencjalnie interesujące nas informacje. Przeglądarka "uczy się" na jakich stronach się najczęściej zaczytujemy i na tej podstawie dobiera informacje w My News.

Oprócz tego nowa Mini wydaje się działać szybciej i stabilniej. Przeglądarka dostępna jest bezpłatnie w

Podczas kiedy użytkownicy iOS-a 6 zaznajamiają się z nowym systemem map, właściciele Androidów otrzymali niepozorną aktualizację dla aplikacji Mapy, wprowadzającą dwie, bardzo interesujące funkcje.

Pierwsza z nich to dostęp do historii wyszukiwań. Jest to bardzo przydatne zwłaszcza wtedy, gdy na komputerze planujemy sobie trasę z punktu A do punktu B, a potem chcemy z niej skorzystać w telefonie. Wraz z nowymi Mapami wystarczy nacisnąć jeden przycisk, uruchomić historię wyszukiwań i gotowe. Druga nowość jest nie mniej istotna, ponieważ wprowadza możliwość jednoręcznego powiększana widoku, polegającego na tym, że należy dwukrotnie nacisnąć na wybranym miejscu i przytrzymać palec, aby aplikacja sukcesywnie powiększała wybrany teren na mapie.

Źródło: androidcommunity

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)