Opera Mini Beta 2 dla Androida na wideo

Opera Mini Beta 2 dla Androida na wideo

Opera Mini Beta 2 dla Androida na wideo
Krystian Bezdzietny
12.03.2010 13:20, aktualizacja: 12.03.2010 14:20

W lutym przedstawialiśmy wideo, które ukazywało działanie Opery Mobile na komórkach z Androidem. Skoro poznaliśmy pełną wersję przeglądarki komórkowej od Opery, to przyszła pora na prezentację Opery Mini.

Na filmiku poniżej mamy przyjemność oglądać, jak Opera Mini hula na telefonie z Androidem. Podczas kilku minut emisji możemy podziwiać nie tylko przyglądanie stron, ale również wiele różnych funkcji, jakie będzie oferować Mini posiadaczom Androida.

Opera Mini 5 beta 2 for Android

Nieznana jest data premiery Mini, jednak widzimy na filmiku powyżej - aplikacja działa już całkiem sprawnie, więc jej debiutu w Android Market możemy się spodziewać w najbliższym czasie.

Jaka jest jednak różnica pomiędzy Operą Mobile a Operą Mini? Właściwie obie przeglądarki mogą być zainstalowane na jednym urządzeniu i obie pochodzą od tego samego producenta. Różnica polega na tym, że Opera Mini posiada funkcję kompresowania danych. Odbywa się to w ten sposób, że żądana przez nas strona przesyłana jest na serwery Opery, a do nas wysyłana jest jej skompresowana wersja, co powoduje dużo szybsze przeglądanie stron. Opera Mobile nie jest wyposażona w taką funkcję.

źródło: dailymoblie.se.

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)