Opera Mini coraz bliżej iPhone'a

Opera Mini coraz bliżej iPhone'a

Opera Mini coraz bliżej iPhone'a
Krystian Bezdzietny
18.02.2010 09:00, aktualizacja: 18.02.2010 10:00

Opera zaczyna wojować na targach MWC i można uzyskać coraz więcej informacji o Operze Mini, która niebawem ma zawitać na platformie iPhoneOS. Pierwszą z głównych ciekawostek jest to, że aplikacja działa nawet 6 razy szybciej od domyślnej przeglądarki iPhone'a - Safari. Drugą rzeczą, która może zainteresować potencjalnych nabywców aplikacji to fakt, że Opera złożyła wniosek o przyjęcie swojej przeglądarki do App Store.

Na przyjęcie Mini do Sklepu Apple'a nie mamy co liczyć. Przynajmniej drogą oficjalną, bez ukrytych umów z firmą Cupertino. Apple jest w stanie odrzucić aplikację z byle powodu. Interfejs nie taki, jak trzeba, reklama konkurencyjnej platformy itp. Koniec końcem, Mini trafi pewnie do jednego ze sławniejszych repozytoriów Cydii.

Jeśli chodzi o prędkość Opery Mini, to szczęśliwcy, którzy dostąpili zaszczytu pojawienia się na MWC 2010, dowiedzieli się, że Mini na iPhonie działa 6-krotniej szybciej niż Safari, a to za sprawą kompresowania danych, przerabianych przez serwery Opery.

źródło: iSpazio

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)