Opera Mobile i Mini dla Windows Phone

Opera Mobile i Mini dla Windows Phone

fot. XDA Devs
fot. XDA Devs
Krystian Bezdzietny
26.12.2011 09:51, aktualizacja: 26.12.2011 10:51

Chłopaki z XDA Developers po raz kolejny dokonały ciekawego odkrycia. Tym razem, chwilę po przeportowaniu Opery Mini, dla Windows Phone'a wydano w pełni funkcjonalny port przeglądarki Opera Mobile.

System Windows Phone, choć jest z nami już od dobrych kilkunastu miesięcy, wciąż nie doczekał się oficjalnych wersji przeglądarek od norweskiego koncernu. Nie wiadomo, dlaczego Opera zwleka z wydaniem swoich produktów dla mobilnej platformy Microsoftu, zważywszy na to, że zarówno Mini, jak i Mobile cieszą się na komórkowym rynku ogromną popularnością, a Windows Phone cały czas rośnie w siłę, sukcesywnie zdobywając zaufanie użytkowników.

Jednak chłopakom z forum XDA Developers udało się stworzyć port Opery Mini i Mobile dla Windows Phone i działają one bez zarzutu. Dosłownie jedyną niedogodnością może być fakt, że porty jeszcze nie obsługują wyświetlania ekranu w pozycji poziomej, choć i to w najbliższym czasie ma ulec zmianie.

Zarówno Operę Mini, jak i Operę Mobile można uruchomić wyłącznie na telefonach mających zainstalowany jeden z w pełni odblokowanych ROM-ów, np. DFT Freedom. Instrukcje na temat instalacji jednej z Oper na WP można znaleźć bezpośrednio na forum XDA Developers.

Źródło: wmpoweruser

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)