Opera Mobile 9.7

operamobile97
operamobile97
Jan Lenartowski

08.06.2009 18:00, aktual.: 08.06.2009 20:00

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Dzisiaj pojawiła się najnowsza wersja beta znanej przeglądarki mobilnej czyli Opery Mobile. Jest to całkiem duża nowość, ostatnią stabilną wersją jest 8.65. Co więc nowego? Czy możemy się spodziewać jakichś dużych zmian? Zapraszam do dalszej części wpisu.

Najciekawsze jest to że wersja 9.7 posiada wsparcie dla mobilnej wersji Opery Turbo. Jest to mechanizm który pozwala na renderowanie stron (zmniejszanie do rozmiarów ekranów komórek) na serwerach Opery co powoduje, że nie musimy ściągać całej strony jeśli tego nie potrzebujemy. Oprócz tego strony są kompresowane aż do 80% dzięki czemu nie musimy się już martwić transferem w przypadku połączeń 3G.

Mi najbardziej podoba się jednak obsługa widgetów. Standardowo zainstalowane są takie add-on'y jak GeoQuiz, Twitter, Bubbles, MyStatus czy Google Translate ale nic nie stoi na przeszkodzie, żeby zainstalować sobie własne dodatki.

Kolejne nowości, czy raczej usprawnienia to ulepszony interfejs, teraz jest bardziej "palcoprzyjazny", nowy sposób powiększania i pomniejszania treści. Przydatna będzie również funkcja zapisywania stron i obrazków w pamięci urządzenia. Pozwoli to przeglądać wcześniej zapisane strony offline.

Do pobrania oczywiście ze strony Opery. Przeglądarka działa na systemach Symbian oraz Windows Mobile.

źródło: opera.com

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)