Operatorom brakuje kart microSIM. Play zapewnia, że w salonach są...

Operatorom brakuje kart microSIM. Play zapewnia, że w salonach są...

Operatorom brakuje kart microSIM. Play zapewnia, że w salonach są...
Kira Czarczyńska
04.09.2010 13:30, aktualizacja: 04.09.2010 15:30

Karty microSIM, niezbędne dla najmłodszego dziecka Apple, aparatu iPhone 4, dostępne są u operatorów już od pewnego czasu. Dostępne? Cóż, z tego, co mówią klienci, jest to dostępność czysto teoretyczna. W salonach brakuje kart microSIM, przez co nawet, jeśli się chce - nie można korzystać ze swojego nowego telefonu.

Marcin Gruszka zapewnia jednak, że w Play problemu nie ma. Odpowiednie karty dostępne są już we wszystkich salonach firmowych operatora.

Marcin Gruszka zapewnia jednak, że w Play problemu nie ma. Odpowiednie karty dostępne są już we wszystkich salonach firmowych operatora.

Zwykłe, używane dotąd karty SIM, mają wymiary 25 x 15 milimetrów. Wymiary Micro SIM (3FF SIM) to zaledwie 15×12 mm. Jak więc widać, nie da się stosować ich zamiennie - dlatego tak istotne dla klientów wszystkich sieci jest to, aby mogli dostać od swojego operatora kartę w odpowiednim rozmiarze.

Niestety, kart w salonach jest, jak się okazuje, za mało. W poruszającym ten temat artykule Gazety Wyborczej możemy przeczytać o efektach przeprowadzonego testu:

Obdzwoniliśmy w środę kilka sklepów Ery i Orange, by sprawdzić, na ile poważny jest problem z brakiem kart. Wynik wskazuje, że znalezienie microSIM nie jest łatwe, ale nie jest też niemożliwe. W przypadku Ery znaleźliśmy karty w Gnieźnie, jednak nie było ich w Złotych Tarasach w Warszawie ani w CH Tesco w Krakowie. W tym ostatnim punkcie otrzymaliśmy informację, że karty dotrą w czwartek za tydzień. W salonie Orange na pl. Konstytucji w Warszawie karty microSIM "powinny być", w Koninie "były na pewno", w Pabianicach usłyszeliśmy twarde: "nie ma".

Rzecznik prasowy Play zaprasza wszystkich, którzy nie mogą dostać swojej karty microSIM, do skorzystania z oferty Fioletowego Operatora. Jak pisze na swoim blogu:

wszystkich, którzy potrzebują nowych kart zapraszamy do naszych sklepów. W załączeniu lista sklepów własnych, w których znajdziecie microSIMy.

Wszystkim, którzy denerwują się brakiem dostępu do odpowiedniego formatu kart SIM, polecamy:

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)