Operatorzy boją się Nokii z Androidem

Operatorzy boją się Nokii z Androidem

Nokia
Nokia
Paweł Żmuda
09.02.2011 11:30, aktualizacja: 09.02.2011 12:30

Od kilku tygodni mówi się, że fińska Nokia ma zamiar przerzucić się na którąś z platform o ugruntowanej pozycji na rynku. Wielu twierdzi, że wkrótce pojawią się telefony Nokii z systemem Windows Phone 7. Niektórzy uważają, że producent może skierować się ku Androidowi. Według dziennikarzy Financial Times fińskie smartfony z Androidem to ostatnia rzecz, której chcą europejscy operatorzy.

Według Financial Times takie firmy, jak Vodafone, Telefonica czy France Telecom, obawiają się rosnącej dominacji iOS Apple'a i smartfonów z Androidem rozwijanym przez Google'a. Dziennikarze podają, że europejscy operatorzy pokładają ogromne nadzieje w nowej platformie MeeGo oraz ewentualnych urządzeniach Nokii z Windows Phone 7.

Przedstawiciele telekomów chcą, by Stephen Elop zapowiedział, że to właśnie MeeGo będzie systemem mogącym sprostać konkurencji z Cupertino i Moutain View. Nokia z systemem Android -  to brzmi dosyć nieprawdopodobnie, jednak obawy operatorów są przecież zrozumiałe. Operatorzy komórkowi boją się popularnych komórek Nokii z systemem Android dlatego, że smartfony z Finlandii mogą spowodować zbyt wielką dominację jednej platformy na europejskim rynku. Kolejnym problemem jest to, że rozwój platformy rodem z Mountain View jest kontrolowany przez centralę Google.

Już wkrótce dowiemy się, jaka będzie nowa strategia Nokii. Oby wszyscy byli zadowoleni.

Źródło: venturebeat

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)