OPPO pracuje nad autorskim układem?

OPPO pracuje nad autorskim układem?

OPPO pracuje nad autorskim układem?
Patryk Korzeniecki
22.11.2019 14:03, aktualizacja: 22.11.2019 15:03

OPPO dołączy do producentów, którzy inwestują w autorskie podzespoły.

Apple, Huawei, Samsung - część producentów już w tej chwili przeszła na autorskie rozwiązania w kwestii podzespołów obliczeniowych (całkowicie lub częściowo). Słychać było też o procesorze Xiaomi.

OPPO, o którym niedawno pisałem w kontekście aktualizacji ColorOS 7, nie chce być gorsze. Korporacja pracuje obecnie nad własną jednostką obliczeniową. Wiadomo to z raportu letsgodigital.org

OPPO M1 jest projektowany w kooperacji z doświadczonymi firmami

Zgodnie z tym co sugeruje znak towarowy zarejestrowany w EUIPO (Urząd Unii Europejskiej ds. Własności Intelektualnej), chip OPPO nosi nazwę OPPO M1. Źródła które znają temat informowały, że OPPO współpracuje z inżynierami z MediaTeka i Qualcomma. Mają oni pomóc w rozwoju procesora OPPO M1.

Framesira / Shutterstock.com
Framesira / Shutterstock.com

OPPO M1 powinien za jakiś czas pojawić się na rynku. Zarejestrowanie znaku towarowego jest jednoznaczną oznaką prac nad nowym procesorem. Na tą chwilę jednak nie mamy jednak żadnych innych informacji ani na temat specyfikacji, ani półki, ani ceny OPPO M1.

OPPO nieprzypadkowo konstruuje swój układ. Autorska jednostka gwarantuje niezależność od innych producentów podzespołów i ich dostaw.

Stworzenie OPPO M1 jest z pewnością dobrą decyzją z biznesowego punktu widzenia. Zastanawiam się jednak, czy zaoferuje tak dobre wsparcie dla aktualizacji Androida jak np. procesory Qualcomma.

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)