Bateria pełna w kwadrans. Ładowanie 80 W OPPO oznacza potencjalną rewolucję

Bateria pełna w kwadrans. Ładowanie 80 W OPPO oznacza potencjalną rewolucję
Patryk Korzeniecki

15.06.2020 11:59, aktual.: 15.06.2020 13:59

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

OPPO może pracować nad jeszcze większym przyspieszeniem prędkości ładowania baterii. Technologia spodobałaby się tym, którym zdarza się doładowywać smartfon na ostatnią chwilę.

Technologie szybkiego ładowania są intensywnie rozwijane. Obecnie najszybsze rozwiązania osiągają moc 65 W. Przekraczanie kolejnych barier jest jednak coraz większym wyzwaniem. Wspomnę tu o ładowaniu 100 W Xiaomi, które z powodu trudności technologicznych prędko się nie pojawi. Wygląda na to, że OPPO chciałoby się do tej magicznej granicy zbliżyć.

OPPO ma przenieść ładowanie na jeszcze wyższy poziom

Ostatnie smartfony OPPO Reno4 pozwalają na ładowanie z maksymalną mocą 65 W. Na Weibo pojawiły się informacje dotyczące jeszcze szybszej technologii.

OPPO w roku 2021 ponoć ma zaprezentować standard SuperVOOC 3.0, który mógłby uzupełniać pojemność ogniwa w smartfonie ze szczytową mocą 80 W. Pozwoliłoby to na napełnienie baterii 4500 mAh do pełna w zaledwie 15 minut.

Obraz

Ma to oczywistą, ale genialną zaletę - potencjalnie rozwiązanie OPPO pozwoli na naładowanie do pełna telefonu przed samym wyjściem, dosłownie w ostatniej chwili. Komu nie zdarzyło się opuścić domu z rozładowanym smartfonem, niech pierwszy rzuci kamieniem.

Pojawia się jednak problem żywotności baterii - szybkie doładowywanie baterii może zużywać ją nawet trzykrotnie szybciej. A zaznaczę, że doniesienia te dotyczą wydajności zaledwie 40 W. Podstawowym problemem byłoby wydajne odprowadzenie wydzielanego ciepła. A - jak wiemy - to ono jest głównym zabójcą baterii w przypadku ładowania. Ciekaw jestem, jak OPPO by sobie z tym poradziło.

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (8)