OPPO MeshTalk, czyli komunikacja poza siecią [#wSkrócie]

OPPO MeshTalk
OPPO MeshTalk
Mateusz Żołyniak

26.06.2019 15:15, aktual.: 26.06.2019 17:15

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Firma OPPO podczas MWC 2019 w Szanghaju zaprezentowała nie tylko aparat ukryty w ekranie, ale również technologię MeshTalk.

Pod nazwą MeshTalk kryje się nowy standard komunikacji, który umożliwia wymianę wiadomości tekstowych, komunikatów głosowych czy też nawiązywanie połączeń pomiędzy urządzeniami OPPO znajdującymi się w odległości do 3 km od siebie. Kluczowe jest to, że rozwiązanie nie wymaga do działania sieci komórkowej, Wi-Fi czy modułu Bluetooth.

OPPO:

OPPO MeshTalk umożliwia wzajemne połączenie wielu urządzeń za pomocą sieci ad hoc LAN, zapewniając przekazywanie sygnału na większe odległości, a także dostęp do takich funkcji jak np. grupowy czat. By rozpocząć taką komunikację, wystarczy że w zasięgu sygnału znajdą się co najmniej dwa urządzenia OPPO.

Obecnie największa zarejestrowana odległość na otwartej przestrzeni to 3000 metrów. Podobny wynik udało się osiągnąć także w przestrzeni miejskiej.

Zmodyfikowany przez OPPO chipset odpowiedzialny za komunikację, pozwala cieszyć się połączeniami i rozmowami przy niższym zużyciu energii, a przy większym dystansie. MeshTalk to innowacyjne rozwiązanie dla smartfonów, które zapewnia użytkownikom lepszą ochronę prywatności. Świetnie sprawdzi się jakowszechstronna aplikacja działająca w ekstremalnych warunkach czy w sytuacjach awaryjnych.

Firma nie zdradziła jednak szczegółów na temat udostępnienia nowej technologii użytkownikom, ale można spodziewać się, że zadebiutuje ona w nadchodzących urządzeniach.

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)