Katalog smartfonówOPPO Neo
OPPO Neo
OPPO Neo
  • System operacyjny: Android 4.2
  • Wbudowana pamieć: 4 GB
  • Wyświetlacz: 4.5″, 480 x 854
  • Rozdzielczość aparatu: 5 Mpix
Ocena użytkowników
4.239 ocen
Twoja ocena

Oppo Neo to budżetowy smartfon, który zadebiutował na rynku w 2014 roku, a za jego produkcję odpowiada pochodząca z Chin firma Oppo Electronics Corporation. Smartfon wzbudził zainteresowanie użytkowników za sprawą mocnego procesora wyposażonego w 4 rdzenie oraz dwóch aparatów o przekątnej kolejno 2 (aparat selfie) i 5 megapikseli (aparat główny).

Oppo Neo – specyfikacja

Oppo Neo uważany jest za jeden z najcieńszych smartfonów na świecie, a jego grubość wynosi jedynie 0.36 cala. Równie kompaktowe są pozostałe wymiary, czyli ekran z przekątną 4.5 cala oraz całkowita długość obudowy wynosząca 5.2 cale, co przełożyło się na niską wagę smartfona, czyli ok. 130 g. Co więcej, Oppo Neo posiada 2-rdzeniowy układ procesora wspierany przez 512 MB, co pozwala na uzyskanie taktowania zegara na poziomie 1.3 GHz. Dzięki temu za pomocą Oppo Neo szybko połączymy się z sieciami Wi-Fi i 3G wykorzystując do tego technologie UMTS, EDGE i HSPA. Oprócz tego Oppo Neo zapewnia także długotrwałą pracę dzięki wytrzymałej baterii o pojemności 1900 mAh, co przekłada się na ok. 8 godzin pracy przy jednoczesnym korzystaniu z kilku zaawansowanych aplikacji jednocześnie. Ponadto użytkownik Oppo Neo ma do dyspozycji 4GB wbudowanej pamięci, którą można powiększyć za pomocą karty microSD.

Oppo Neo – dodatki

Oppo Neo pomimo niewielkim rozmiarom posiada zaimplementowanych kilka dodatków, z których najważniejszy jest standard Bluetooth (wymiana danych na bliskich odległościach), GPS (ogólnoświatowy system lokalizacji) i NFC (system bliskiej komunikacji, wykorzystywany np. w płatnościach zbliżeniowych). Co więcej, producent umieścił we wnętrzu Oppo Neo czujniki oświetlenia, zbliżenia oraz akcelerometr i kompas.

Dane techniczne
ProducentOPPO
SegmentSmartfon ze średniej półki
System operacyjnyAndroid 4.2
Data premiery2014
Przekątna ekranu4.5″
Rozdzielczość ekranu480 x 854
Maksymalna pamięć operacyjna
Maksymalna pamięć wewnętrzna4 GB
Rozdzielczość matrycy5 Mpix
Pojemność akumulatora1900 mAh
OPPO Neo - opinie (0)
Smartfony podobne do OPPO Neo
Artykuły o OPPO Neo