Pełna bateria w 30 minut. OPPO udoskonala swoje szybkie ładowanie

Pełna bateria w 30 minut. OPPO udoskonala swoje szybkie ładowanie
Miron Nurski

18.09.2019 17:00, aktual.: 18.09.2019 19:00

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Szybko => szybciej => VOOC. Jeśli wierzyć OPPO, nadchodzący smartfon z linii Reno będzie można "nakarmić" w naprawdę ekspresowym tempie.

OPPO od lat rozwija autorską technologię szybkiego ładowania VOOC, która doczekała się kilku różnych odsłon. Na razie rekordzistą w portfolio marki jest OPPO Find X Automobili Lamborghini Edition z rozwiązaniem SuperVOOC, które pozwala na transfer energii z mocą 50 W. Wkrótce poprzeczka zostanie ustawiona jeszcze wyżej.

SuperVOOC 2.0 pozwoli ładować telefon z mocą 65 W

Według deklaracji OPPO, druga generacja technologii superszybkiego ładowania pozwoli - w przypadku telefonu z baterią o sporej pojemności 4000 mAh - na dobicie od 0 do 100 proc. w raptem 30 minut. Nieźle.

Chińczycy przekonują, że rozwiązanie jest nie tylko superszybkie, ale i bezpieczne oraz zapobiegające przegrzewaniu się baterii. Zapewniać ma to zastosowanie elementów półprzewodnikowych z azotku galu oraz pięciu kontrolnych punktów ochronnych w ładowarce, przewodzie i złączach.

Sama prezentacja technologii to oczywiście nic takiego. Siostrzana firma vivo chwaliła się już przecież ładowaniem 120 W, ale co z tego, jeśli rozwiązanie nie jest jeszcze gotowe do implementacji w gotowych produktach. Tymczasem OPPO przekonuje, że SuperVOOC 2.0 trafi na pokład modelu Reno Ace, którego premierę zaplanowano na 10 października.

Nie jest to jedyna zapowiedziana przez OPPO nowość związana z ładowaniem.

30W Wireless VOOC to nowa technologia szybkiego ładowania bezprzewodowego

Nowy standard - jak nietrudno się domyślić - pozwala na 30-watowy transfer energii bez użycia przewodów. Podobnie jak zapowiedziane przez Xiaomi rozwiązanie Mi Charge Turbo.

Dzięki 30W Wireless VOOC możliwe ma być naładowanie telefonu z akumulatorem 4000 mAh w 80 minut. Taki wynik już nawet w rozwiązaiach przewodowych uznawany jest za ładowanie szybkie.

Również w przypadku tej technologii OPPO chwali się zaawansowanym systemem zabezpieczeń. W tym funkcją wykrywania ciał obcych, która ma odpowiadać za natychmiastowe zatrzymywanie ładowanie po wykryciu przez płytkę ładującą innych metalowych przedmiotów.

VOOC 4.0 to jeszcze szybsze ładowanie nie tylko dla flagowców

Wspomniane wcześniej technologie opracowywane są z myślą o droższych smartfonach. W tych ze średniej półki OPPO stosuje 20-watowe ładowanie VOOC 3.0, które właśnie doczekały się kolejnej generacji.

W czwartej odsłonie tego standardu OPPO zwiększyło moc z 20 do 30 W. Szybkość ładowania? Dla akumulatora 4000 mAh OPPO deklaruje 67 proc. w 30 minut i 100 proc. w 73 minuty.

VOOC 4.0 także jest już gotowy do wdrożenia w smartfonach. Pierwszym ma być OPPO K5.

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (42)