OPPO zapowiada własny smartwatch. Prostokątna koperta i mikrofon w pakiecie

OPPO zapowiada własny smartwatch. Prostokątna koperta i mikrofon w pakiecie

OPPO zapowiada własny smartwatch. Prostokątna koperta i mikrofon w pakiecie
Patryk Korzeniecki
31.01.2020 12:09, aktualizacja: 31.01.2020 13:09

Wygląda na to, że OPPO nie chce poprzestawać na telefonach. Firma planuje zacząć działać w dziedzinie elektroniki noszonej, a konkretniej smartwatchy. Plany marki zdradza post zamieszczony na Weibo.

OPPO może niedługo zaskoczyć. Najnowszy render zamieszczony na Weibo przedstawia nadchodzący inteligentny czasomierz.

Najnowszy zegarek OPPO może się podobać

OPPO umie zrobić ładny projekt. Moim zdaniem wygląd smartwatcha z grafiki jest naprawdę elegancki.

Po przyjrzeniu się można nabrać wrażenia, że krawędze szkła pokrywającego ekran są zaokrąglone. Możliwe, że szkło będzie zachodzić bardziej na lewą i prawą stronę. Jest to często stosowany zabieg w przypadku telefonów, jednak wśród zegarków byłby to ewenement. Zwróćcie też uwagę na grubość koperty - obudowa wydaje się dosyć cienka. Nie to co w Xiaomi Mi Watchu.

Na boku z kolei można dojrzeć prawdopodobnie dwa przyciski funkcyjne. Będą pewnie używane do nawigacji po menu. Możliwe, że zostaną też wykorzystane jako skróty do różnych funkcji - podobny zabieg stosuje w swoich produktach Amazfit.

412213897299690028
© weibo.com

OPPO może zaimplementować również mikrofon. Na wizualizacji można go dojrzeć między przyciskami. Czy smartwatch OPPO pozwoli na prowadzenie rozmów? Bardzo prawdopodobne.

Okej, jest podobny do Apple Watcha, ale mimo wszystko uważam, że może to być jeden z najładniejszych inteligentnych zegarków na rynku. Szkła zakrzywionego mocniej z dwóch stron jeszcze w zegarkach nie widziałem i czas najwyższy, żeby takowy się pojawił. Grafika jest niestety dosyć niejasna - widoczne na pierwszy rzut oka zaoblenie może być jedynie złudzeniem. Miejcie to na względzie.

Nawet jeśli okaże się ono prawdziwe, to mimo wszystko ekran raczej pozostanie płaski - w innym wypadku OPPO dałoby w wizualizacji jasną tapetę zamiast czarnego tła, aby uwypuklić ewentualną krzywiznę. Jestem jednak pewien, że kiedyś doczekamy się i takich konstrukcji.

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (14)