Oprogramowanie dla Galaxy S6 tworzone jest od podstaw?

Oprogramowanie dla Galaxy S6 tworzone jest od podstaw?

Galaxy S5
Galaxy S5
Źródło zdjęć: © Samsung
Miron Nurski
31.12.2014 10:49, aktualizacja: 31.12.2014 11:49

W sieci pojawiły się kolejne doniesienia na temat Galaxy S6. Tym razem nie dotyczą one ani wyglądu, ani nawet specyfikacji, lecz oprogramowania.

Od kilku tygodni mówi się, że S-szóstka wewnątrz firmy znana jest jako "Project Zero", co oznacza, że Samsung przy produkcji tego modelu dosłownie zaczyna od zera. Najwidoczniej dotyczy to również systemu operacyjnego.

Tak przynajmniej twierdzi Faryaab Sheikh, czyli redaktor naczelny serwisu SamMobile, który wspomniał na Twitterze, że oprogramowanie dla Galaxy S6 rozwijane jest "całkowicie od podstaw".

Oczywiście nie oznacza to, że Samsung zamierza zrezygnować z Androida, ale - jeśli przeciek się potwierdzi - wkrótce pożegnamy ociężałego TouchWiza. Warto tutaj przypomnieć, że to właśnie SamMobile stał za wyciekami Lollipopa dla topowych modeli Samsunga, więc możemy uznać, że serwis ten ma sprawdzonego informatora w dziale zajmującym się software'em.

Ponadto doniesienia te pokrywają się z zapowiedziami Samsunga sprzed kilkunastu miesięcy. CEO firmy Samsung Electronics - Kwon Oh-hyun - zwracał wtedy uwagę na to, że jego firma musi popracować nad oprogramowaniem i zapowiadał zwiększenie wydatków na jego rozwój.

Metalowa obudowa, odświeżone oprogramowanie... wygląda na to, że Samsung wziął sobie do serca krytykę użytkowników i Galaxy S6 faktycznie będzie powiewem świeżości.

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)