Optimus G będzie pracował na baterii dużo dłużej niż Galaxy S III? LG tak twierdzi

LG Optimus G (fot. androidcentral.com)
LG Optimus G (fot. androidcentral.com)
Tomasz Hamryszak

17.10.2012 07:55, aktual.: 17.10.2012 09:55

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Samsung Galaxy S III często stawiany jest za wzór smartfona. Nic więc dziwnego, że pozostali konkurenci porównują swoje produkty z trzecim wydaniem galaktyki. Teraz przyszedł czas na firmę LG, która sprawdziła, jak bateria w Optimusie G wypada na tle nowego SGS-a.

[solr id="komorkomania-pl-132403" excerpt="0" image="0" words="20" _url="http://komorkomania.pl/5246,kalendarz-aktualizacji-modeli-lg-do-jelly-beana" _mphoto="lg-jellybean-132403-188x-e8f31a8.jpg"][/solr][block src="solr" position="inside"]2827[/block]

Serwis The Korea Herald donosi, że LG przeprowadziło serię testów baterii w smartfonach Optimus G oraz Galaxy S III. Oba urządzenia są wyposażone w ogniwo o pojemności 2100 mAh. Na czas testu w obydwóch smartfonach zostały w pełni naładowane baterie, jasność podświetlania ustawiono na 50%, a dla lepszego rezultatu urządzenia podłączono do tej samej sieci komórkowej. Oto wyniki.

Największą przewagę LG uzyskał w teście na długość czasu rozmów. LG Optimus G wytrzymał 15,8 godz., a Samsung Galaxy S III jedyne 9,5 godz. Z danych zawartych w specyfikacji telefonów wynika zupełnie co innego. Według nich urządzenia powinny zapewnić 15 godz. (Optimus G) i 11,5 godz. (SGS III) rozmowy w sieci 3G.

Pozostałe wyniki nie ukazują już tak ogromnej przewagi, choć i tak jest znacznie lepiej. Według testów flagowiec LG pozwala na 3,8 godz. nagrywania oraz 7,9 godz. odtwarzania filmów. Samsung w tym samym teście uzyskał rezultat 2,8 godz. oraz 7,3 godz.

Według LG lepsze wyniki ich smartfona to zasługa udoskonalonego składu chemicznego i większej gęstości baterii zamontowanej w Optimusie G. Ich urządzenie wykazało także mniejsze zapotrzebowanie na energię w trakcie grania i oglądania filmów. Pamiętajmy jednak, że nie są to testy niezależne, bo wykonywane przez firmę LG.

Testy porównawcze baterii, w które zaczęli angażować się producenci, to dobry znak. Do tej pory byliśmy świadkami wyścigu o najszybszy procesor, najwięcej RAM-u czy choćby największy i najlepszy ekran. Z chęcią zobaczyłbym teraz rywalizację o tytuł najdłużej pracującego smartfona. Dla nas, użytkowników, byłoby to bardzo korzystne.

Źródło: PhoneArena

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)