Orange i T-Mobile razem?

Orange i T-Mobile razem?

Orange i T-Mobile razem?
Paweł Żmuda
08.09.2009 14:00, aktualizacja: 08.09.2009 16:00

Przedstawiciele Deutsche Telekom oraz France Telecom ujawnili właśnie, że trwają rozmowy na temat połączenia sieci T-Mobile UK oraz Orange UK. Spółka joint-venture miałaby szanse stać się największym operatorem na rynku brytyjskim. Do rzekomego połączenia może dojść już w październiku.

Do tej pory, wszystko wskazywało na to, że T-Mobile zostanie połączony z O2 lub Vodafone, lecz francuska oferta okazała się być zdecydowanie lepsza. Sieć powstała z połączenia T-Mobile i Orange będzie posiadać blisko 30 milionów klientów, co oznacza udział w rynku na poziomie 37%.

Jak dziś poinformowano, połączenie sieci to nie tylko oszczędność dla operatorów, które w perspektywie pięciu lat mają wynieść aż 455 milionów funtów, ale również znaczna poprawa jakości usług. Wraz z powstaniem nowej sieci komórkowej, obecni klienci będą mogli cieszyć się lepszym zasięgiem, wyższą jakością połączeń 2G oraz 3G, a także rozbudowaną siecią punktów obsługi klienta.

Połączenie T-Mobile oraz Orange musi zostać oczywiście zaakceptowane przez odpowiednie władze. Jeśli jednak dojdzie ono do skutku, będzie to bezprecedensowa sytuacja - w Europie nie ma jeszcze operatora, który kontroluje ponad 1/3 rynku.

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)